Bir podcast yayınında geçmiş işlerine dair de açıklamalar yapan Zack Snyder, Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Lex Luthor’u canlandırması için görüştüğü oyuncular arasında Leonardo DiCaprio’nun da olduğunu söylemiş.

“Bence Leonardo DiCaprio harika fikirlere sahipti, sadece görüştüğümüz zamanda bile. Galiba günün sonunda ‘Bilemiyorum’, modundaydı ama materyal hakkında gerçekten akıllıydı, karakter hakkında da akıllıydı. Sanırım Leonardo DiCaprio bana Justice League filminde ekibin bir noktada Superman ile dövüşmesini de öneren kişiydi. Ve ben de ‘Bu iyiymiş’, oldum ve ‘Bu fikri not alacağım, bu gerçekleşecek’, gibi düşündüm.” Justice League filminin berbat CGI’ını bir kenara koyarsak Superman’in ölümden dönüp de tüm ekibe kafa tuttuğu sahne izlemesi zevkli bir olaydı. Leonardo DiCaprio demese de bu fikri bir şekilde filmde görürdük gibi geliyor bana. Oyuncunun bir zamanlar Lex Luthor rolü için düşünülmesi ise insanı merak ettiriyor acaba nasıl olurdu diye. Gerçi kendisinin kariyerindeki rol seçimlerinde başarılı olduğu düşünülürse Leonardo DiCaprio’nun neden pas geçtiği anlaşılabiliyor.

Leonardo DiCaprio gibi adaylar arasından gelen Jesse Eisenberg Lex Luthor olarak çokça eleştirildi. Özellikle rolü karakterin çizgi romandaki daha karizmatik ve soğuk versiyonunun aksine histerik biçimde ve oyuncunun birçok rolde yaptığı jest ve mimiklerle oynaması pek beğenilmedi. Leonardo DiCaprio olsa filmin kendisine dair devasa bir değişiklik olmazdı belki ama bana oyuncunun performansı yine de övülürdü gibi geliyor. Sonuçta kötü adamlar filmlerin kalitesini ve albenisi de yükseltebilen roller. Batman v Superman: Dawn of Justice yönetmeni Zack Synder ise şu sıralar muhteşem(!) Rebel Moon serisinin ikinci filmi ile uğraşıyor.

Sizce Leonardo DiCaprio iyi bir Lex Luthor olur muydu? Jesse Eisenberg’ü rolde sevmiş miydiniz? Zack Snyder’e ne zaman DCEU sorusu sormayı bırakacaklar? Cevaplarınızı, daha iyi versiyonlarını düşünerek heba edin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.