Batman mitosunun en önemli parçalarından biridir kostüm. Tartışmasız. Her çizer, yönetmen, yapımcı ya da animatör; kendi dönemine mühür vurabilmek için işe önce kostüm tasarlayarak başlar. Tarihin gördüğü en büyük sinemacılar ve sanatçılardan bir bölümü bizzatihi imza atmışlardır Batman kostümlerine. Ve her biri bir başkadır. İster klasik mavi-gri kostüme coşuyor olun, isterseniz Nolan-vari Kevlar kostüm sizin damak zevkinize hitap etsin: Bir yerlerde sizin için bir Batman kostümü illa ki vardır.

Belki o Batman kostümü, Justice League’de giyilecek olan bu kostüm olabilir, kim bilir?  Bu, filmin tamamında görebileceğimiz bir kostüm değil. Filmin kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson’ın ComicBook.com’a verdiği bir röportajda öğreniyoruz ki, filmin son bölümünde Batman “Lan bi dakka, böyle olmuyor bu, biraz daha işi ciddiye almam lazım” diyor ve bu evrende Batman neye ihtiyaç duyuyorsa o olmaca ile gelen yetenekler zincirine bir de makina mühendisliği ekleyen Alfred ile birlikte tasarladıkları bu kostüme geçiş yapıyor.

Kostümü şöyle iyice bir inceleyin. Aşağıya ComicBook’tan aldığımız görseli de koyduk. Ona da uzun uzun bakın. Önce bir boyundan aşağısına bakın.Göğüste belli belirsiz bir Batman logosu var. Kostüm kendiliğinden sixpack ile geliyor pek çok muadili gibi. Omuzluk kısımları güzel. Renk kombinasyonu, elbette Snyderverse’de olduğumuz için siyah-siyah ve bir tutam da siyah. Daha sade bir kemer tercih edilmiş. Genel olarak boyundan aşağıdaki kısımda bir problem yok.

Ama işte bir de kafa kısmı var. Kulaklar kısalmış. Gözlere gözlük konulmuş. Kimi andırıyor size? Nite Owl dediyseniz, bravo, çikolata ısmarlayalım size mükafat olarak. Çünkü bu baya Nite Owl olmuş arkadaşlar. Özünde Batman’den çok şey ödünç alan bir karaktere dönüp benzetmek belki adil değil ancak… Yani bu baya Nite Owl. Patrick Wilson falan var deseniz maskenin altında inanırım. Fena olmuş mu? Değil. Ama işte… Nite Owl be bir yandan?

batman-tactical-suit-brightened-199827

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.