Daha geçen gün oturdum, Captain America: The First Avenger’ı tekrar izledim. Yani Hayley Atwell’in ikinci Avengers’da rolü olduğunu biliyorum, kışın kendi dizisi gelecek onun da farkındayım, daha Agents of SHIELD’ın sezon başlangıcında gördüm kendisini ama yine de içimde bir ukte hissettim sevgili geekyaparlar. Hani böyle efsane kurgusal aşklar vardır ya, efsane adamlar ve efsane kadınlar tarafından yaşanan? Hani onları anar anar durursunuz ya arkadaş arasında, biz de listelerimize koyarız ya? Agent Carter ile Steve Rogers arasında öyle bir potansiyel vardı. Ama heyhat, Marvel planları buna müsaade etmedi, Steve filmin sonunda 70 yıl sonrasına uyandı. Daha doğrusu Marvel planları hep böyleydi, hesaba katılmayan şey Hayley Atwell’in role böylesine yakışıp, damakta yarım bir tat bırakacağıydı.

İşte Marvel o günden beri ne bulursa Atwell’i dahil etmeye çalışıyor. Önce bir kısa film çektiler, sonra da Winter Soldier’da yaşlandırılmış bir vaziyette karşımıza çıkardılar. Sonra Atwell’in Age of Ultron kadrosunda olacağı haberini aldık, tam seviniyoruz derken bir de Agent Carter dizisi açıklandı. Fakat Marvel bununla da yetinmeyecek gibi. Comic Book Movie’nin araştırıp bulduğu bir oyuncu seçimi ilanına göre, an itibariyle Marvel Ant-Man’de Hayley Atwell için dublörlük yapacak birilerini arıyor.

agent carter 1946

Yani anlayacağınız spekülasyon falan değil bu. Ant-Man’in çekildiği Atlanta bölgesinde yerel bir ilan verilmiş Marvel tarafından. Elimizdeki şey, net bir bilgi. Üstelik şaşırtıcı bir bilgi de değil. Ant-Man’in bir bölümünün MCU’nun çok, çok öncesinde geçeceğini biliyoruz. Özünde Hank Pym’in icat ettiği Ant-Man teknolojisi için eski çırağı Darren “Yellowjacket” Cross ile kapışmasını anlatacak olan filmin, Pym’in gençlik yıllarına dönüşü de olacaktı zaten. O yıllarda da Pym, Carter ve Howard Stark’ın kurduğu yeni filizlenen SHIELD ile temasa geçecektir sanıyoruz ki. Söylenenlere göre, bu temas sırasında gizli HYDRA Arnim Zola da gözükebilirmiş.

Valla benim hiçbir şikayetim yok. Captain America: The First Avenger’ı ilk izlediğimden beri Hayley Atwell’e kelimenin tam anlamıyla bayılan bir insan olarak bırakın Ant-Man’i Ultron’u, bundan sonra çekilen tüm MCU filmlerinde görsem gocunmam. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. Yıllardır en çok beklediğim Marvel filmi Ant-Man’dir. Kalemine sağlık abi, harika yazmışsın, filmi körü körüne ezen insanlardan olmamayı seçmişsin.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.