Avengers: Infinity War‘ın sonunda vuku bulan elem olay –buraları Facebook’taki önizlemeye takılan olmasın diye uzatıyorum, sizleri özlemle selamlıyorum, nasılsınız– hepimizin aklında aynı soruyu cereyan ettirdi, değil mi? En azından benim üzerinde dönüp dolaştığım bir soru vardı. O da şuydu: Bu karakterleri nasıl geri getirecekler? Bakın, “geri getirecekler mi?” değil. Bu olamaz. Bu soruyu aklıma dahi getirmeyecek denli çizgi roman okudum. Nasıl geri getirecekler?

Çünkü çizgi romanların, süper kahraman çizgi romanlarının sözlü kuralıdır: Çizgi romanlarda Ben Amca hariç kimse ölü kalmaz. Bu zaten cepteydi, bir de üstüne üstlük Spider-Man: Homecoming 2 resmen duyurulmuştu. Black Panther gişede zibilyarlarca dolar gelir elde etmişti. Doctor Strange 2’nin gelmeyeceğini düşünmek en hafifinden ısrarlı cehaletti. Şimdi de Chris Pratt çıkıp, MTV’ye verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

Guardians-of-the-Galaxy-Chinese-poster-excerpt

Ben sadece Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün çekimlerine Ocak’ta başlamak üzere anlaşmamı imzaladım; o yüzden şu an tam olarak zamansal anlamda o filmin nerede durduğunu bilmiyorum. Umarım bu beni MCU’da son görüşünüz olmayacaktır, ama emin olamıyorum.”

Şimdi, aklımızı kenara bırakalım. Pratt’in, Marvel’ın devasa pazarlama makinesi tarafından cebren bu beyanatları vermediğini varsayalım. Varsayalım ki Pratt gerçekten de Guardians 3’ün hangi zaman diliminde geçtiğini bilmiyor. Varsayalım ki bu bilgiye sahip olmamasının sebebi de henüz karar verilmemiş olması.

Guardians 3’ün Infinity War öncesi geçmesi için gerekli alan evrenin içinde devamlılık olarak var. Çünkü ilk Guardians takriben 2014’te geçerken, 2017’de çıkan ikinci Guardians filmi ilkinin altı ay sonrasında yaşanıyordu. Infinity War da, tam emin değiliz ama, aşağı yukarı 2020-2021 senelerinde geçiyor. O yüzden çok rahatlıkla üçüncü Guardians’ı öne alabilirler. Almalılar mı? Bu tartışmamız gereken konu; çünkü ben kendi payıma Infinity War sonrasında çıkıp Infinity War öncesinde geçen bir, taş çatlasın iki film kaldırabilir, sonrasında da şiddetli bir baygınlık geçiririm. Bu kontenjan da şimdilik Ant-Man and the Wasp ve Captain Marvel ile dolacak gibi gözüküyor.

O yüzden soru size geekler. Guardians 3, IW öncesi geçmeli mi? Geçer mi? Geçse ne getirir, ne götürür? Yorumlarda saldırın!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.