Warcraft projesine, şahsi fikrimi soracak olursanız, daha önce hiçbir oyun flimi projesine güvenmediğim kadar çok güveniyorum. Bunun binbir türlü sebebi var. Projenin başında Duncan Jones var mesela. Moon ve Source Code ile harika işler çıkartan Jones, eski bir Warcraft oyuncusu ve Chris Metzen’la da yakın çalışıyor. Kadroyu da çok iyi seçmiş. Ben Foster, Dominic Cooper, Paula Patton acayip sağlam oyuncular.

İşte o acayip sağlam oyunculardan biri de Clancy Brıown. Brown yıllar içerisinde pek çok rolde yer aldı, fakat kendisinin kuşkusuz en unutulmaz rolü, Carnivale’ın ipsiz din adamı Justin Crowe’du. Highlander’da The Kurgan, Shawhshank Redemption’da Captain Byron Hadley, Starship Troopers’da Sergeant Zim’i oynayan Brown, Warcraft projesiyle ilgili DenofGeek’e verdiği röpörtajda şu ifadeleri kullanmş:

ClancyBrown

 

DenofGeek: Şu an Warcraft projesindesiniz.

Clancy Brown: Evet, Warcraft çok ilginç değil mi?

DG: Çok büyük bir proje gibi duruyor.

CB: Ve Duncan muhteşem. Yaptığı iki filmi yakından takip ettim. Bu çok ilginç bir seri, ilginç bir şey. Eğer işi doğru yaparlarsa; yani eğer senaryo doğru olursa, evreni karakterlerle ortalarlarsa bence uzun soluklu bir seri olabilir. Biliyorsunuz, bu Han Solo, Darth Vader, Princess Leia meselesi. Eğer doğru yaparlarsa bence bu filmlerden daha çok yaparlar.

DG: Peki bu büyüklükte bir filmde karakterinizi biraz daha şekillendirebiliyor musunuz? Çünkü bir yönetmenin 200 milyon dolarlık bir filmin her kanadında total kontrol sahip olması çok zor olmalı…

CB: Duncan gayet iyi beceriyor! Ama evet, kesinlikle, ben bunun aktörlerin yükümlülüğü olduğunu düşünüyorum. İlk Star Wars’ın bu kadar iyi olmasının sebebi de bu, çünkü görüyorsunuz ki aktörler katılım gösteriyor. Sonraki Star Wars’lardaki problemlerden biri de aktörlerin oynadıkları karakterlere çok hürmetkar ve ölçülü davranmaları. Prequel filmlere gitmek kiliseye gitmek gibi. Diğerleri ise daha ziyade Carrie, Harrison ve Mark’ın iyi vakit geçirdiğini görebildiğiniz bir haşarılık gibilerdi.

Yani şu an herkesin çok iyi vakit geçirdiğini düşünüyorum. Kaynak materyaline saygı duyuyoruz ve Duncan kesinlikle duyduğumuzdan emin oluyor ama aynı zamanda kendi yorumumuzu katmaya da özgürüz. Yani hepsi işe yarayacak diye düşünüyorum. Eğer Duncan düşündüğüm kadar iyiyse, vizyona girdiğinde başka bir şey olacak. Vizyona girdiğinde bir seri olacak.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. alp demirkabız Cevap ver

    amma lakinki öyle değildir. filme teeee anduin lotharlardan en baştan başladılar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.