David Ayer heyecan verici bir sinemacı. Training Day’in yazarıyken de böyleydi, Harsh Times ve Street Kings‘le mütevazı başarılara koşarken de böyle oldu, 2014 tarihli büyük çıkışı Fury‘de de durum bu şekildeydi. Ayer gerçekten de nevi şahsına münhasır, takip etmesi keyifli, filmlerini izlemesi daha da keyifli bir adam. Ama aynı zamanda da manyağın düz önde gideni. Suicide Squad’ın inanılmaz sapkın –ama herkesin de parçası olmaktan pek keyif aldığı– setinden anektodlar geldikçe, bunun tam sınırlarını daha da iyi anlıyorsunuz. Ayer oyuncularından performans almak için, onların aktörlük yapmalarını beklememiş. Arzuladığı psikolojiye kendi sokmak için, gerçekten eşinize söyleseniz yüzük atma sebebi olacak şeyler dile getirmiş. Ne gibi mi? Şöyle…

 

1. “Uyandın, Dün Geceyi Hatırlamıyorsun, Telefonuna Baktın Ve Bir Çocuğu Cinsel Olarak Taciz Ederken Fotoğrafların Var. OYUN!”

2A8381C400000578-3160445-She_has_the_fear_The_next_scene_shows_Cara_sitting_in_a_pool_of_-a-67_1436863904923

Ayer bunu Enchantress için demiş. Neyi kast ettiğini anlayabiliyorsunuz değil mi? Büyük ihtimalle karakterin kendi kontrolü dışında bir nöbet esnasında, başkalarının canını yaktığı bir anı yaşatmak istemiş Ayer. Cara Delevingne bunu anlatırken karşısında duran genç muhabirin eli titremeye başladı yani, varın sahnedeki aktörü düşünün bir de. Etkili mi? Etkili. Zaten Ayer genel olarak etkili belli ki. Sapkın mı? Of, hem de ne ya…

 

2. “Şu An Masaya Bir Penis Koydu. OYUN!”

a99fc4b0-819f-0133-9f09-0af7184f89fb

Filmde bir sahne varmış anladığımız kadarıyla. Spoiler vermeden, şöyle özetleyelim; bir karakter diğerine, bir öbek mektup veriyor. Bu mektupların bir anlamı var. Teslim alan karakter, Deadshot. Mektuplara baktığı zaman “Bu, ne, nasıl, ne demek yani?” gibi tepkiler vermesi gerekiyor. Peki Ayer bunu böyle, nazikçe anlatıp köşesine mi çekilmiş? Yoo dostum, yoo. Will Smith’e kamera akmadan iki saniye önce, “şu an masaya bir penis koydu, OYUN” deyip çekilmiş. Will Smith elbette her normal insan gibi, iki saniye boyunca “Bu, ne, nasıl, ne demek yani?” anlamına gelen suratlar çıkartmış ortaya istemsizce. Ayer de o çekimi kullanmış.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.