İşe neresinden bakarsanız bakın, Joker rolü çağımızın en ikonik rollerinden biri. İster gönlünüz Marvel evreninde yatıyor olsun, isterse de DC evreninde; Cesar Romero’dan Mark Hamill’e, Jack Nicholson’dan Heath Ledger’a kadar pek çok efsane aktörün üstlendiği bu rol, neredeyse çağımızın Hamlet’i, Othello’su gibi. Üstelik sadece çizgi roman camiasında oluşan bir kanaat de değil bu, baya baya Oscar almış bir rolden söz ediyoruz.

O yüzden bu rolün kime gideceği gerçekten de çok önemli. Zaten rol çok şaşalı, bir de üstüne üstlük son oynayan aktör olaya Heath Ledger açılması zor bir mühür basınca mesele iyice alevlendi. DC ve Warner da bunun farkında olduğundan, uzun süredir konuyla ilgili bir ses çıkartmıyordu. Yeni bir Batman ve yeni bir Lex Luthor seçen, üstüne üstlük bu -görece- tartışmalı kararları şıp diye açıklayan stüdyo, Joker’i ağzına bile almıyordu.

caara

Bu değişmişe benziyor. DC’nin 2020’ye kadar olan planı dahilinde açıkladığı Suicide Squad filminde görünüşe bakılırsa Joker olacak. Henüz mesele yüzde yüz değil, fakat internetin her köşesine bomba gibi düşen bir dedikoduya göre yazarlar ciddi ciddi Joker’in filme katılmasını istiyorlar. Denilene göre bir oyuncuya teklif de götürmüşler: Jared Leto. Dallas Buyers Club ile geçen sene Oscar’ı kapan Leto, role ne kadar oturuyor bilemiyoruz. Fakat aranızdan tepki vermeyi planlayan varsa hatırlatmakta fayda var, bugün rolü en iyi üstlenen kişi olarak kabul edilen Heath Ledger’a da efsanevi bir teklif verilmişti vakti zamanında.

Bir de Harley Quinn var tabii ki. Suicide Squad’da Harley Quinn’in olacağı zaten kesin gibiydi, Warner görünüşe bakılırsa bu konuda da bir oyuncuya teklif götürmüş. Bu sefer arzuladıkları isim ile ünlü model Cara Delevingne. Şu sıralarda moda dünyasının en aranan isimlerinden biri olan Delevingne, ufak ufak oyunculuk kariyerine başlamış bir isim. Anna Karenina, The Face of an Angel, Tulip Fever ve Pan gibi filmlerde yan roller alan Delevingne, bir de geçen sene çıkan GTA V’te Non-Stop Pop FM’in DJ’liğini yapmıştı. Quinn rolünü kaparsa, oyunculuk kariyerinde ciddi bir eşik atlatmış olacak.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

15 Yorum

 1. Tip olarak çok uysa da, Harley Quinn rolü bir modele göre değil. Bunu bilir bunu söylerim, iyi bir oyuncu gerekli bu rol için tıpkı Joker’e gerektiği gibi.

  • Model deyip geçme yönetmenler, prodüktörler ve yapımcılar şuan sıraya girmiş durumdalar adeta peşinden koşuyorlar hatunun ve bence rolün üstesinden rahatlıkla gelir.

   • Zaten Margot Robbie seçildiği için rahatım modelden oyuncu falan olmaz. Görüyoruz hepsi rezil rüsva. Harley Quinn için aktris lazım aptal mankenler ya da aptal modeller değil nokta.

    • Acıyorum sana neyse Margot Robbie’de iyi zaten bu kadında kötü değil model deyip geçme kadını yakında ağzına düşersiniz.

     • Bana niye acıosn lan keko siktir git işine herkese laf yetiştirceğine işsiz

     • Kes lan senin yaşının düşük olduğu burda millete laf yetiştirip salak salak konuşmandan belli oluyo kasma bu kadar alt tarafı haber

 2. Bu çirkin olacaksa hiç olmasın daha iyi. Adam gibi gidip Margot Robbie’yi alsınlar kadroya işte!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.