Bu tip çizgi roman filmleri / blockbuster franchise’lar konusunda işin çıkışından önce herhangi bir haber sızdırılıyorsa bilin ki Latino Review yapmıştır. Gerçekten. Adamlar geek dünyasının Varys’i gibiler. Her yerde küçük kuşları var, her şeye hakimler ve üstüne üstlük korkutucu bir oranda da haklı çıkıyorlar. Vakti zamanında “May Hala’nın filmini yapmayı düşünüyor Sony” demişlerdi de gülmüştük, bu kadar da uçuk iddia olmaz diye. Sony’nin e-postaları çalınıp kamuya sızdırıldı, gördük ki hakikaten düşünüyorlarmış. O yüzden Latino Review’un son dedikodusunu da direkt paylaşıyoruz. Kendilerinden şüphe etmek yersiz artık. In Latino Review we trust!

Peki nedir bu son duyum? DC Comics’in 2016’da sinemaya aktaracağı Suicide Squad ile ilgili. Bildiğiniz gibi Warner Bros. filmin kadrosunu geçtiğimiz haftalarda açıklamış, baya da sükse yapmıştı. Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Jai Courtney, Tom Hardy ve Cara Delevingne‘den oluşan kadro -biz de dahil olmak üzere- herkesin bir dibini düşürmüş, günlerce kendisinden söz ettirmişti. Gelin görün ki kadroda bir büyük eksik vardı: Suicide Squad’ı bir araya getiren, projenin fikir analığını yapan ajan: Amanda Waller.

Amanda_Waller_Prime_Earth_007

Denildiğine göre Warner Bros. bu rol için kısa listeyi üç adaya düşürmüş: geçmişinde oyunculuk deneyimi de bulunan, Amerika’nın en güçlü kadınlarından biri olan televizyoncu Oprah Winfrey; iki defa Oscar’a aday olan, şu sıralarda da How to Get Away with Murder ile olumlu eleştiriler arasında yığılan Viola Davis ve Davis’in The Help’ten rol arkadaşı, Oscar ödüllü Octavia Spencer. Açıkçası Google’a “siyahi, ünlü, orta yaş üstü, aktris” yazsanız karşınıza çıkacak başka bir kişi bile yok, o yüzden bu kısa liste bizi şaşırtmadı.

Hakeza en nihayetinde yapılan seçim de öyle. Latino Review’a göre Warner Bros kararını Viola Davis‘ten yana kullanmış. Davis listedeki üçlü arasında -kanımca- en yetenekli olanı. Üstelik Spencer ve Winfrey’nin aksine daha “savaşçı” bir karizması, aurası var ve şu sıralar How to Get Away with Murder sağ olsun pek bir revaçta. Siz ne diyorsunuz peki? Doğru karar o mu? Aklınıza başka bir aday geliyor mu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Hakikaten Suicide Squad’ın casting’ini kim yapıyosa takdirler karşılıyorum. Yine 3 aday arasında en doğrusunu bulmuşlar. Oprah’ı seçselerdi “Ahanda Warner özüne döndü” diycektim, lafı ağzıma tıkadılar. Umuyorum senaryo ve yönetmenlikte de aynı başarıyı gösterirler. DC’nin en sabırsızlıkla beklediğim filmi olmayı şu an için başardılar.

      • Oprah istese o rolü alırdı, hatta DC’yi de alırdı, kendi istememiş demek ki.. Oprah’tan daha iyi bilicek halimiz yok ya..

  2. DC bu kadro ile sağlam bir senaryo üstüne kurulu bir film yapamazsa eğer sinema serüveni biter ya da çok ağır bir darbe alır. Neticede Justice Leauge in haricinde yan filmlere kapı açma denemesi bu tıpkı Guardian of Galaxy gibi. Tutarsa bu tarz ara karakterlerden oluşan filmlerle kopar gerir DC o potansiyele sahip. Ayrıca bu film var olan kitlesine bir boy gösterisi halinide alabilir bakın her türden güce sahip karakteri sorunsuz bir şekilde bir araya getirip taş gibi film yaptık size 2.etap filmlerimizi sakın ola kaçırmayın hesabı. Neticede Avengers sonrası Marvel filmlerinin kalitesi ve başarısı genel olarak sıçrama yaşadı. DC de bu işi bu film görecek bana göre.

  3. B.Alperen Uslu Cevap ver

    Umarım içerik olarak Avengers filminden çok daha kapsamlı olur. Film baya bende bir hayal kırılığı uğratmıştı. Bu kadar olmamalıydı dedirtmişti resmen. Yıldızları dizdik oynasınlardan ziyade. Kurgusu düşündürüyor. Büyük beklentiye düşürdü iyice, herhalde gerçekten beklediğim nadir filmlerin arasına girmiştir. Zaman geçse de izlesek şu kadroyu, Animasyon filmini yakalasalar çok güzel olurdu. Gerçi bu senaryoda Batman olmayacak. Güzel bir başarı elde etseler ilk filmden sonra üstüne bir cross-over çaktın mıydı tadından yenmez 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.