Şu sıralar filminin başarıyla gişe açılışı yapmış olmasının kıvancı ve sevincini yaşayan eski dublör, yeni yönetmen David Leitch, CinemaBlend’le yaptığı bir söyleşide Deadpool 2‘nin silinmiş ve kesilen sahnelerini merak eden; ya da Deadpool 2’ye doyamayıp daha da uzun ve şişman bir sürümünü izlemek istediğini düşünen seyircilere müjdeli bir haber verdi. Filmin bir Extended Cut‘ının çıkacağını söyleyen Leitch, şu ifadeleri kullandı:

Bir Extended Cut var. Sanırım onu kendi başına özel bir şey olarak çıkartmak istiyorlar, ama ben şu sıralar biraz… Acelemiz yok, her şeyi kendi hızında yapıyoruz, önce ‘yönetmen kurgusu’ yapacağız, sonra Ryan, Rhett ve Paul ile birlikte konuşup istediğimiz tüm şakaların içeride olmasına özen göstereceğiz, ki böylelikle eğlenceli ve ortaklaşa ortaya çıkmış bir şey olsun.”

deadpool2

Bu silinmiş sahnelerin ne olacağını yüzde yüz bilmiyoruz, fakat daha önceden Rhett Reese ve Paul Wernick filmin yazarları sıfatıyla Reddit’te verdikleri bir AMA röportajında filmden bir intihar montajı çekip, çıkarttıklarını dile getirmişlerdi. Hangi sahnenin sonunda olduğunu söylemeyelim, spoiler olmasın; ki zaten filmi izleyenler de anlamıştır ama montaj ismiyle müsemma. Deadpool türlü türlü şaklabanlıklar içerisinde kendini öldürmeye çalışıyor. Başaramıyor. Komik. Edge of Tomorrow‘da zaten hatırlarsanız benzer bir sahne vardı.

Onun haricinde sağda solda bahsi geçen ancak filmde kendine yer bulamamış pek çok espri, şaka, montaj, replik ve sekans var. Extended Cut’ın bunları barındırmasını bekliyoruz. Domino’ya biraz daha yer verme ihtimali ortada, buna da seviniriz. Beri yandan; genel olarak Extended Cut fikri de sağlıklı değildir çoğunlukla. Çünkü filmin son hâli, filmin son hâlidir. O sahneler kesildiyse kurgusal sebeplerden, montajsal sebeplerden kesilmiştir. Film bu, meyve sepeti değil. Her zaman daha fazla daha iyi olmuyor, bazen fazlalıklar haklı bir şekilde atılmış olabiliyor.

Yine de gelsin, bakalım. Vizyona mı girecek, DVD’ye mi çıkacak; onu Fox nihai kararını verince göreceğiz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.