Ryan Reynolds ile ilgili hisleriniz ne olursa olsun, eğer Deadpool seven bir insansanız; Şubat ayından beri negatif bir şey düşünüyor olmanıza ihtimal vermiyorum. Çünkü eğer geveze paralı askere gönül verdiyseniz, Reynolds’a dev bir gönül borcunuz var. Sevgiliniz karakteri beyaz ekrana taşıyan, ve bunun düzgün bir biçimde yapıldığından emin olmak için kıçını yırtan kişi o çünkü.

Bunun zaten çok kanıtı vardı. Reynolds’ın karakteri oynamak için daha X-Men: Origins – Wolverine çekilmeden dahi önce lobi yapmaya başlamış olması; karakterin oradaki tasvirine sette dahi karşı çıkmış ama “Güzelim ya böyle oynarsın, ya hiç oynamazsın” resti yiyince dişini sıkıp rolünü kesmiş olması, Deadpool solo filmi için yıllarca stüdyo kapısı aşındırmış olması, pazarlama kampanyasında dahi aktif rol alması. Şimdi de işte bir done daha geldi bunu ispatlayacak.

Deadpool

Filmin yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick (geçen gün Zombieland 2 müjdelerini paylaşmıştık, işte o güzel insanlar) şöyle bir beyan verdiler geçtiğimiz günlerde:

Her gün setteydik. İlginçtir, Ryan bizim orada olmamızı istedi. Biz projenin üzerinde altı yıl boyunca çalıştık. Gerçekten de bu biz, Ryan ve yönetmen Tim Miller’dan oluşan bir çekirdek kreatif ekibin işiydi. Fox, acayiptir ki bizim sette olmamız için para vermeyi reddediyordu. Ryan Reynolds bu parayı kendi verdi, kendi cebinden.

Bu ne demek biliyor musunuz? Yazarlar sette sadece bir sebep için bulunurlar: Sette yapılacak değişikliklerin orijinal vizyonlarına uygun yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için. Yani metnin esas havasına olabildiğince sadık kalınması için. Ve bunun için de ekstra ücret verir stüdyo. Fakat Fox gerçekten, zaten filmi çıkartmayı da test kaydı sızdırılana kadar reddederek ispatladıkları gibi kıt görüşlü olduğu için bu ücreti çıkmamış. Reynolds da kendi cebinden vermiş. Yani ne diyelim ya, helal olsun be Ryan abi! Harbiden helal olsun be!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.