Disney 2012’de Lucasfilm’i alınca, hep beraber aynı anda “Star Wars!” derken buluverdik kendimiz hâliyle, ama kıyıda kenarda bir de George Lucas’ın diğer devasa yaratısının durduğunu biraz unuttuk. Kendi payıma konuşayım, ben unuttum en azından. Evet, akla Lucas denince ilk olarak tabii ki Star Wars geliyor ama… Şapkalı, kırbaçlı bir arkeoloji profesörünü de unutmamak gerek sanki. Hani adını bir eyaletten alan vardı ya, neydi o? Hah, Indiana Jones!

Vanity Fair’in devasa Star Wars dosyası, sadece yedinci bölüm The Force Awakens ile ilgili tonla dety paylaşmakla kalmadı, aynı zamanda gönlümüzün serüvenci profesörü Indiana Jones ile ilgili de ilk resmi doğrulama geldi, birinci ağızdan. Lucasfilm’in başkanı ve tüm Indiana Jones filmlerinde yapımcılık yapmış olan Kathleen Kennedy, Disney’nin projeyle ilgili olarak ciddi düşüncelerinin olduğunu resmen açıkladı. Tam beyanları şöyleydi Kennedy’nin.

Indy 1

“Bir başka Indiana Jones film bir gün kesinlikle bu şirket tarafından yapılacak. Ama ne zaman olur bu, tam olarak söyleyemem. Bir senaryo üzerinde çalışmaya başlamış değiliz henüz, ama kesinlikle şirket içerisinde bu konu üstüne konuşuyoruz.” Dedi Kennedy. Anlayacağınız, net bir açıklama değil, ama bir gün, bir şekilde, doğru bir proje bulunduğunda Indy tekrar mağaralara inecek, antik kalıntılar peşinde koşacak, bizi yine serüvenden serüvene hoplatacak!

Kendi payıma, Disney’nin bu duruma “Aman Allah’ım hemen bir tane çıkartmalıyım” gibi değil, “bakalım, güzel bir şey olursa” şeklinde yaklaşmasından memnunum. Bu ortaya Crystal Skull gibi çok da tatmin edici olmayan bir şey çıkmasını da bir şekilde engelleyecektir. Bir diğer ümit kaynağım da, filmin yeni başrolü için geçen isim. Malumunuz, Chris Pratt bir süredir yeni Indy olarak anılıyor. Disney ile Marvel sayesinde yakın teması olduğunu da bildiğimiz için, imkanı da yüksek. Siz ne diyorsunuz? Indiana Jones 5 fikri sizi de ihya ediyor mu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.