Eski animasyon filmleri cana çekmek adına yapılan birçok “reboot” yapımı, genelde çok da sağlıklı görülmüyor birçok kişi tarafından. Öte yandan, son yıllarda bunun artık biraz kırılmasına da şahit olduğumuz tartışmasız bir gerçek. En yakın iyi örneği de Beauty and the Beast. Disney’in kült animasyon filmlerinden biri olan Güzel ve Çirkin’i, mükemmel bir oyuncu kadrosu ve şahane bir produksiyon ile canlı müzikal haline getirmişlerdi. Yalan yok, sırf iki bin kelimeyi filmin yorumlanmasına ayırdık bu sebeple. Üstüne bir de rekorlar falan kırdı, aldı gitti vallahi.

E haliyle Beauty and the Beast dışında gelen animasyon rebootları konusunda biraz umutlu olsak da, son zamanların modası olan bu akımı neresinden desteklesek pek emin değiliz. En son Mulan’da yaşanan gelişmelerden dolayı, artık bir yerden sonra bu işi açık ve net “Hayranlar çok da umurumuzda değil aslında. Para, para, para. Para demiş miydik?” diyen animasyon şirketleri, sırf bu yüzden yükselen heyecan seviyemizi düşürmeyi başarmıştı.

Ama gel gelelim, Tim Burton’ın yeni live-action filmi Dumbo’dan sütlü muhallebi tadında bir teaser yayınlandı ve inanır mısınız, her şey çok güzel olacağa benziyor.

Teaser olduğu için elbette çok ama çok az şey görüyoruz fragmanda. Ama inanın şu ana kadar üzerine araştırma yapmaya dahi değer bulamadığım bu film için, şu ufacık fragmanda heyecanlanabildim. Nedenini üç isimle açıklıyorum: Eva Green, Danny Devito ve Colin Farrell. Şu kişilerin olması bile, beni filme bir adım olsun çekmeye yetti. Üstelik koca kulak Dumbo’nun animasyonu da hiç fena değil görüldüğü üzere. Sirk dünyasını da Tim Burton tarzında, biraz daha renkli ve canlı şekilde izleyeceğimiz de açık.

1941 seneli Disney animasyonu Dumbo’nun 2019’da gelecek olan live-action filmi için bu teaser sizde kıpırtılar uyandırdı mı bakalım? Yorumları alalım!

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.