Bu yaz vizyona giren Fantastic Four filminden çıkmazdan evvel umutlarımız vardı; yalnız bu umutlar, filmin tam bir kokuşmuş rezalet olmasıyla baya mutsuz bir tabloya bıraktı yerini. Yönetmeni Josh Trank Hollywood’da istenmeyen adam ilan edilmişti, eski senaristi “benim yazdığım film bu değildi” diye çıkış yapmıştı, yapımcılar umutlu konuşmuyordu, oyuncular da biraz biraz kafasal olarak kopmuşlardı meseleden.

Yalnız bütün bu maceranın sonunda bir hayırlı ihtimal de belirdi aradan: Fantastic Four serisinin, Marvel Sinematik Evreni’ne dönmesi. Aynı Spider-Man’de olduğu gibi, Fantastic Four’un da kötü bir filmden sonra baba ocağına dönmesi, kimilerine göre olasıydı. Bu noktada arada duran şey, Fox ve Disney’nin çocuk gibi kavga ediyor olmalarıydı elbette. İşler baya çizgi roman sayfalarında Fantastic Four oyuncularını öldürmeye kadar varmış; All-New, All-Different Marvel evreninde FF ekibi dağıtılmıştı.

Fantastic Four 2015 Doom

Ama işte olmaz denilen oldu bugün sevgili geekler. Den of Geek sitesi, kendi kaynaklarına dayandırdığı bir dedikoduyu kendinden çok emin bir şekilde paylaştı. Bu dedikoduya göre, Fantastic Four’dan ümidi kesen Fox, işleyen serisi X-Men‘e yoğunlaşabilmek için Marvel’ın kapısını çaldı. Marvel’ın elinde bulundurduğu X-Men dizi hakları karşılığında, Fantastic Four’u ve tüm karakterlerini Marvel’a teslim etti. Marvel da 2020’de açıkladığı tarihlerden bir tanesine direkt olarak Fantastic Four’u yazdı.

Burada iki ince detay var. Bir tanesi, buradaki anlaşmanın Sony-Marvel meselesi gibi olmadığı. Spider-Man için varılan mutabakat, Marvel’ın Sony için kârını Sony’nin toplayacağı solo Spider-Man filmleri yapmasını, karşılığında da karakteri diğer MCU filmlerinde kullanma hakkını almasını içeriyordu. Burada Fantastic Four kesin dönüş yaptı. İkincisi ise, buradaki anlaşma sadece Reed, Susan, Ben ve Johnny için değil. Aynı zamanda Doctor Doom, Galactus ve Silver Surfer gibi kötüleri de içeriyor ki; bunların mesela Infinity War’da da kullanılmaları için hiçbir engel yok. O hâlde biz şimdi sözü size bırakalım. Gelsin yorumlar, ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.