Her neslin çocukluğunda, diğer anılardan ayrılan belirli bir güzel anı bulunur. Benim gibi 90’lı yıllarda doğan insanlar için bu güzel anılar, okuldan eve gelir gelmez izlediğimiz birbirinden güzel animelerdi. Birçoğumuz, henüz anime-çizgi film tartışmalarından habersiz bir şekilde izlediğimiz; Beyblade, Yu-Gi-Oh, One Piece, Dragon Ball gibi efsaneler sayesinde farkında olmadan anime dünyasıyla tanışmış ve hayranı olmuştuk. Bugün ise çocukluğumuzu güzelleştiren animelerden bir tanesinin daha live-action uyarlaması yapılacağını üzüntüyle bildirmek için buradayım. Hem de hiç beklemediklerimizden bir tanesi: Beyblade’in live-action filmi geliyor!

Ne yalan söyleyeyim haberi aldığımdan beri karışık duygular içerisindeyim. Bir yandan diğerlerine nazaran çok daha sessizleşen bir animenin, yeniden bir projede hayat bulması beni mutlu ediyor. Ama öte yandan bahsettiğimiz bu projenin bir live-action uyarlama olması tadımı kaçırıyor. Yani kim tutup da 2001-2003 yılları arasında ününün sınırlarına ulaşmış bir animeyi yeniden canlandırmaya karar verdi bilmiyorum ama birbirleriyle savaşan topaçların savaşını izleyen ve onlara bağıran gerçek insan görüntülerinin, mantıklı bir film olacağını nasıl düşündü aklım almıyor. Gerçekten durumun absürtlüğünü düşündükçe gülesim geliyor. Yani hepimiz, aşağı yukarı çocukluğunda kendi kendine dönen oyuncaklara “Duranza!” diye bağırdığımız anılara sahibiz ama bunun ne kadar komik olduğunun da farkındayız herhalde.

Bu arada bahsettiğimiz bu uyarlama hiç de küçük bir yapım olmayacak gibi. Jerry Bruckheimer‘ın yapımcı koltuğuna oturduğu projenin senaryosunu Neil Widener ve Gavin James yazacak. Bütün bunlar da yetmezmiş gibi filmin dağıtım haklarını Paramount Pictures üstleniyor. Filmin hangi hikâyeyi konu alacağını henüz bilmiyoruz. Bu yüzden sevdiğimiz karakterlerden hangilerini görüp hangilerini göremeyeceğimizi tahmin etmek zor. Fakat ben asıl, bu işe böyle büyük büyük isimleri kim ikna etti onu merak ediyorum. Çok büyük ikna yeteneği varmış, helal olsun.

Siz ne diyorsunuz sevgili geekler Beyblade filmine? Sizce böyle bir filme gerek var mıydı? Dönen ve içerisinden canavarlar çıkan oyuncaklara bağıran insanların olduğu bir live-action uyarlamasına coşuyor musunuz? Yoksa siz de benim gibi böyle bir kararın mantığını sorguluyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Emin Özdenvar Cevap ver

    Ben seyrederim. “Mavi Ejdeeeer!!” deyip de kendi beyblade’imi fırlattığım günlerin hatırına. 😁

  2. gayet izlenebilir bir film olacagindan hic suphem yok izleyicii kitlesi hazir ve bir cogunun beynine kalbine kazinmis bir anime var gercekten cosku uyandiran bir yalim olacaktir

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.