Marvel Cinematic Universe’in bir parçası olduktan sonra başka bir büyük seriye hayatınızda yer kalır mı bilmiyorum, ama gelen son dedikodulara bakılırsa en son çıkan MCU filmi Guardians of the Galaxy’de Drax the Destroyer’ı canlandıran Dave Bautista yetinmeye pek niyetli değil. Her zaman bu tip dedikodular konusunda önde gelen bir site olan, ama dürüst olmak gerekirse üç söylediğinden ikisi garanti boş çıkan Latino Review’a göre Bautista şimdilerde uzaydan inip, ajanların arasına karışma niyetinde. Evet, iddialara göre Bautista bir sonraki James Bond filminde rol almak üzere yapımcılarla anlaştı bile.

Gelen bilgilere göre Bautista yeni James Bond filminde bir kötü adamı oynayacak. Dürüst olmak gerekirse şaşırmadık. Bautista’nın fiziğinde bir adamın naif, kırılgan bir iyi çocuğu oynayamayacağı aşikar. Üstüne üstlük Bond filmleri fiziksel olarak ürkütücü kötü adamları da çok sever. O yüzden kağıt üzerinde bu tercihin cuk diye oturduğu çok aşikar. Gelin görün ki benim hâlâ bazı kaygılarım var, müsaadenizle onları da paylaşmazsam içimde patlayacaklar.

drax-the-destroyer-105882

Şöyle, Dave Bautista malumunuz çoğunuzun bildiği gibi profesyonel güreş geçmişi olan biri. Amerikalıların profesyonel güreşten anladığı şeyin ne olduğunu biliyorsanız, gözünüzde bir şeyler canlanmıştır. Bilmiyorsanız, şöyle diyelim: İnsanların birbirini dövermiş gibi bir izlenim yarattığı, hikayelerle güçlendirilmiş dramatik bir gösteri dalıdır bu. Katılımcılar cidden bir efor sarf ederler ve yaralanıp sakatlanırlar da, zira yaptıkları şey dublörlüğe yakın bir şeydir. Ama aynı zamanda bir aktör gibi performans da verirler. O yüzden de pek çok profesyonel güreşçi oyunculuğa geçiş yapar (Hulk Hogan, Stacy Keibler vb.)

Bautista’nın güreş geçmişi kendisinin Guardians of the Galaxy’de eğlenceli bir performans ortaya koymasına yetti, zira zaten güreş ringlerinde de aşağı yukarı öyle performanslar ortaya koyuyordu. Gelin görün ki Bond serisi son birkaç filmdir kötü adamlarını sadece eğlenceli performanslar verecek adamlardan seçmiyor ve ben bu serinin bozulmasını istemiyorum. Yani Allah aşkına Daniel Craig döneminin son üç kötüsüne bir bakar mısınız: Mads Mikkelsen, Mathieau Amalric ve Javier Bardem! Bond hayranıysanız siz söyleyin, iç rahatlığıyla “evet, Bautista bu üçlünün sonuna yakışıyor” diyebiliyor musunuz? Ben pek yakıştıramıyorum. Bakalım Sam Mendes beni yanıltacak mı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Gürkan Göksu Cevap ver

    Bautista filmde oynarsa, filmin esas villian’ını oynamayacak. Eski filmlerdeki Jaws yada Oddjob tarzı bir rolde olacak. Esas Bond düşmanı, yukarıda sayılan isimler seviyesinde olacaktır.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.