Yargılama niyetinde değilim. Gerçekten. Parmakla gösterip “yuuuh” gibi sesler de çıkartmayacağım. İzlemediyseniz eminim bir sebebi vardır. Belki konuşan bir rakun ve yürüyen bir ağacın başrollerin beşte ikisini kapladığı bir filmi kağıt üzerinde saçma buldunuz. Belki denk gelmedi, fırsat olmadı. İşten güçten vakit buluncaya kadar vizyondan kalktı belki de film. Hepsini boş verin. Guardians of the Galaxy, vakit ayırıp izlemeniz gereken bir film. Sonucunda hayatınız değişmeyecek, birden etrafa bir ışık huzmesi yayılmayacak. Ama emin olun bu dünya üzerinde filmi izlemenin verdiği pişmanlığın izlememenin pişmanlığından daha büyük olduğu bir senaryo yok.

Belki de filmi izlediniz, ama tekrar görmek istiyorsunuz. Belki ilk seferinde tam olarak ne olup bittiğini anlamadınız. Belki sinema salonları sizin için ideal film izleme yerleri değil, evinizde ayaklarınızı uzatarak seyir keyfi yaşamak istiyorsunuz. Belki de basitçe, doyamadınız. Tekrar başa sarıp, Star-Lord, Gamora, Drax, Groot ve Rocket ile en baştan bir daha tanışmak istiyorsunu. Bunlar da mümkün.

Ya da bir ihtimal daha var. Filmin yönetmeninin ağzından yorum dinlemek istiyorsunuz. Kamera arkasında ne olduğunu görmek, set ortamını izleme arzunuz var. O görsel efektlerin mutfağına inmek istiyorsunuz. Kesmedi mi? Marvel’ın bu Mayıs ayında patlatacağı Avengers: Age of Ultron bombasına bir özel bakış daha atmak istiyorsunuz. Bunlara karşı da boynumuz kıldan ince. Hepsinin de cevabına sahibiz üstelik: Guardians of the Galaxy’nin özel Blu-Ray sürümü.

Blu-Ray dediğimize bakmayın, film DVD için de, dijital platformlar için de çıkacak. Fakat saydığımız pek çok şey özel olarak Blu-Ray sürümünde mevcut. Marvel aşağıya mis gibi bir fragman koymuş. Biz susalım, lafı onlar devralsın. Guardians’ı tekrar görmek isteyenler için, buyurun, Guardians of the Galaxy Blu-Ray fragmanı!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.