Hatırlayacaksınızdır, geçtiğimiz günlerde Fantastic Beasts & Where to Find Them isimli yeni filmimizin aslında beş filmlik bir serinin başlangıcı olacağını açıklamıştı Warner Bros. Biz de içten içe “Vay be” demiş, ama çok da üstelememiştik. Neticede Rowling isterse seksen tane de Harry Potter filmi yazabilirdi. Kötü olursa izlemezdik, olur biterdi. İyi olma ihtimali de baya iyiydi.

Şimdi, bu beklentinizi kişisel tercihlerinize göre ya pozitif tarafa, ya da negatif tarafa itebilecek bir gelişme yaşandı. Şöyle oldu: Deadline Fantastic Beasts & Where To Find Them 2 (Allah aşkına şu adı kısaltın ikinci flimde bu arada) kadrosuna sürpriz bir eklenti yaşandığını duyurdu: Johnny Depp, resmen Harry Potter evrenine katıldı.

Johnny-Depp

Daha önceki filmlerde Rowling’in çok katı bir “Olması gereken herkes Britanyalı olacak” kuralı olduğu için, büyük Amerikan aktörleri Potter filmlerinde göremiyorduk. Ama Fantastic Beasts zaten Amerika’da geçiyordu, bu da o treni kaçıran ve esasında evrene çok yakışabilecek Amerikan aktörler için ikinci şans demekti. Depp de kimileri için o aktörlerden biriydi. Özellikle de kendi kendinin karikatürü olmadan önceki yılları, yani 2005-2006 civarı, gerçekten başarılı bir iş çıkartırdı Potter serisinde.

Ancak o zaman değil de, bu zaman yaşandı bu gelişme. Üstelik Deadline’ın haberine göre, çoktan yaşanmış bile: Depp ilk filmde de küçük bir konuk rol edinmiş. Filmi dikkatli izleyenlerin kendisini görebileceği söyleniyor. Geniş kapsamlı olarak da ikinci filmde tanışacağız. Tamam da, coşacak mıyız? O konuda ben şahsen kararsızım. Siz ne diyorsunuz ey güzel geek alemi?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.