Heh heh.

Ortada hıyanet falan yok elbette. Kinaye vitesini sabah boşa almış okurlarımız için netleştirelim. Bir yönetmen var, kendisi çok içten bir vaziyette süper kahramanlara falan heyecanlanıyor. Hayatta bugüne kadar süper kahraman fabrikalarının Marvel yakasıyla anılageldi. Ama şimdi karşısına öte tarafla çalışmak için bir fırsat çıktı. Onu da değerlendiriyor. Buraya kadar anlaştık değil mi? MCU’nun mimarlarından Joss Whedon bir Batgirl filmi çekecek. Ve bu gerçekten çok iyi bir fikir. 

Önce detayları aradan çıkartalım. Mevzubahis durum iki farklı kaynaktan geliyor; bu da olayın doğruluğu için çok önemli bir detay. Kesin olanla başlamak adettir, o da şu: Warner Bros. mutlaka bir Batgirl filmi çekecek. Kafalarındaki karakter Barbara Gordon, uyarlamayı planladıkları versiyon da New 52’dan alınacak. Bunlar Entertainment Weekly’nin haberine göre kesin olanlar. Variety’nin haberine göre, kesin olmayan, ama sadece ıslak imzaların atılmasına bakan şey bu filmi Joss Whedon’un yönetecek olması.

Joss Whedon

Variety’nin malumatına göre bu filmimiz DCEU’nun ana devamlılığına dahil olacak. Üstelik başka Gotham karakterlerinin de filmde yer alacağı dile getirilmiş. Bu da halihazırda filmi gelmiş Joker, Harley Quinn, Killer Croc, Alfred gibi Bat-family karakterlerin haricinde; ileride bir noktada tanışacağımızı bildiğimiz Jim Gordon, Dick Grayson, Catwoman ve Poison Ivy gibilerinin de Batgirl’de yer alabileceğini düşündürtüyor bize. Bunlardan bir bölümü gerçekten filmde gözükmeye daha yakınlar elbette. Neticede başrolün babası ve uzatmalı sevgilisi olarak Jim Gordon ile Dick Grayson‘ın yerleri herhalde garantidir diye düşünüyoruz, değil mi?

Onun ötesinde, elbette bu projeyle Joss Whedon adının ekmek ve peynir gibi uyum sağlamasının bir hikmeti var. Joss Whedon kariyerini Batgirl gibi güçlü kadın karakterlerin üzerine kurmuş bir adam. Bunu dizilerinden, çizgi romanlarına ve filmlerine kadar her yerde defalarca kanıtladı. MCU’nun herhangi bir esas oğlan ile kurduğu ilişkiden öte şeylerle tanımlanan üç kadın karakteri var; üçü de o mertebeye Whedon’un ellerinde eriştiler. Çizgi romanları çekirdekten sevenler eminiz içinden “Ya keşke New 52 dönemi Batwoman’ı verselerdi” diyordur; ama bir yandan da azla yetinmeyen çoğu bulamaz. Biz de bu da müthiş bir gelişme. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.