Hiç kendi kendinize Marvel Cinematic Universe’in en gay filmi ne diye merak etmiş miydiniz? Tabii ki hayır, merak edilecek bir durum yok. Özünde MCU’nun hiçbir filmi gay değil, çünkü hiçbir filmi bir adet bile gay karakter barındırmıyor; gay ilişkileri yansıtmıyor, gay konular ele almıyor. Ancak işin şakasına vurmak suretiyle Vulture böyle bir sıralamanın yapılabileceğine inanmış. Birinciyi de kendi puanlama sistemi sonucunda ilan etmiş.

Thor: Ragnarok.

Ragnarok Grandmaster

İnsan duyunca otomatikman filmin kullandığı çeşitli ve çeşnili renk paletinden dolayı böylesi bir karara varıldığını düşünüyor, ancak metnin yazarı Kyle Buchanan kendi puanlama sistemini kullanmış. Buna göre Thor: Ragnarok’u diğerlerinden daha gay yapan unsurlar arasında şunlar bulunuyor:

  • Kyle Buchanan’ın bir defa yönetmen Taika Waititi’yi bir partide transparan bir tişörtle görmesi
  • En gay MCU filmleri yazısını düşünürken yazarın aklına otomatikman çıplak Chris Hemsworth, Tessa Thompson ve Cate Blanchett görselleri gelmesi
  • Cate Blanchett’in 40’ından sonra kadınları lezbiyen etmeye yönelik hâl ve tavırlar içinde olması
  • Tessa Thompson’ın filmdeki varlığından dolayı filmin muhtemelen Janalle Monae’nin favori filmi olması
  • İçinde çıplak Hulk sahnesi bulundurması
  • Mark Ruffalo ve Chris Hemsworth’ün ‘anüsten nasıl güvenli bir şekilde geçeriz’ hesabı yapması
  • Thor’un saç kesimi
  • Jeff Goldblum’un mavi ruju
  • Taika Waititi’nin kendisiyle öpüşebilse bunu deneyecek tipte bir adam izlenimi vermesi.

Elbette söylemeye gerek yok, bütün yazı tamamen mizah amaçlı kaleme alınmış bir makale. Tümden bir espri yani. Ancak bir şekilde Taika Waititi’nin kulağına gidiyor ve Yeni Zelandalı yönetmen de makaleyi güzelce göğsünde yumuşatıyor.

Bunların hepsi Pride haftası için yapılan keyifli bir geyikten ibaret, o yüzden ciddiye almamak tavsiyemizdir. Zaten yönetmeni de gülmüş eğlenmiş. Biz de gülüp eğlenelim. Bu arada merak eden varsa da söyleyelim, ikinci sıraya da Guardians of the Galaxy’yi koymuş Vulture. Sanırım hakikaten renk paletiyle bir ilgisi var ya..

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.