Geçtiğimiz haftalarda sizlerle Star Wars spin-off’larının, yani kabaca Türkçe’ye çevirecek olursak, Star Wars’ın ana seri dışında iki senede bir çıkacak yan filmlerinin haberlerini paylaşmıştık. Aslen iki adet olarak açıklanan ve Han Solo ile Boba Fett’in orijin hikayelerini anlatması planlanan spin-off filmlerinin sayısının üçe çıktığı Disney CEO’su Bob Iger tarafından duyurulmuş, üçüncü filmin de X-Wing’lerle alakalı olacağı iddiası Hasbro’nun bir oyuncak organizasyonu yüzünden ortaya atılmıştı.

Şimdi Star Wars spin-off’ları konusunda, dedikodu veya spekülasyon olmayan, somut bir gelişme var önümüzde. 2016 senesinde vizyona girecek ilk spin-off’un yönetmeni ve senaristi belli oldu. Hollywood Reporter’ın yaptığı, bizim de Slashfilm’den gördüğümüz habere göre ilk Star Wars spin-off’unun yönetmen koltuğunda Gareth Edwards oturacak, senaristlik görevlerini ise Gary Whitta üstlenecek gibi duruyor.

garethedwards

Bilmeyenleriniz için Gareth Edwards, geçtiğimiz hafta vizyona giren ve hem gedikli hayranlardan, hem de yeni izleyicilerden olumlu puan alan Godzilla yeniden yapımının yönetmeni. Edwards’ın bundan önceki filmi ise yazarlığı ve yönetmenliğinin yanı sıra görüntü yönetmenliği ve özel efekt sanatçılığını da yaptığı Monsters isminde bir canavar filmiydi. O film ona Godzilla’yı getirmişti, Godzilla da belli ki onu Star Wars’a götürdü.

Gary Whitta’nın ise ilginç bir geçmişi var. Sıkı oyuncular kendisini PC Gamer’ın eski yazı işleri müdürü olarak tanıyacaklardır. Futurama ve Star Trek: Voyager gibi dizilerde yazarlık yapmış olan Whitta’nın en başarılı projesi The Book of Eli’dı. Kendisinin geçen yaz vizyona giren After Earth’te de çalışmış olmasını ise nazar boncuğu olarak alıyoruz. Bir de eklemek gerek, Whitta bir dönem, yönetmenin Sam Raimi olması planlanırken Warcraft filminin senaryosu için de düşünülüyordu.

Legendary’nin yaptığı açıklamaya göre Godzilla 2’nin yönetmeni yine Edwards olacak, fakat kuvvetle muhtemel film en az bir sene ertelenecektir. Daha önceden Simon Kinberg ve Lawrence Kasdan’ın yazacağı açıklanan spin-off filmlere ise ne oldu bilmiyoruz. Disney bu ikilinin iki spin-off yazacağını duyurmuştu. Kuvvetle muhtemel Kinberg + Kasdan’ın filmleri, Whitta+Edwards’ın filmlerinden sonra çıkacaklar. Resmi açıklama birkaç güne bunu da netleştirir. O sırada, ne diyorsunuz sevgili Geekyaparlar? Olmuş mu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.