Geekyapar’ı sıkı takip ediyorsanız, çok uzun zamandan beri diğer süper kahraman filmi/dizisi çeken stüdyoların Avengers’ın beş yılda inşa ettiği kuleyi bir seferde dikme çabalarından ne kadar rahatsız olduğumu hatırlarsınız. Bu konuda iyi bir istisna olarak gösterdiğim tek mecra 20th Century Fox stüdyolarıydı. Yaklaşık 12-13 senedir inşaasını sürdürdükleri X-Men filmlerini karıştırmalarına rağmen özellikle Warner Bros ve Sony’nin yaptığı gibi bir anda her şeyi çorba etme arzusuna kapılmamış, Josh Trank’in yeni çektiği Fantastic Four filmini X-Men evrenine dahil etmeyeceklerini açıklamışlardı; hem de bu iki evren için de yapılan son filmlerin senaristinin aynı kişi olmasına rağmen.

İşte o senarist, yani Simon Kinberg, Comicbook.com’a bir açıklama yaptı ve ne yalan söyleyelim, biraz canımız sıkıldı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve 2016’nın başlarında vizyona girecek Deadpool filmi, Kinberg’in dediğine göre X-Men sinematik evrenine dahil olacak. “Ee sevgili J.H.” dediğinizi duyar gibiyim, “Deadpool zaten X-Men’le yakın bağları olan bir karakter değil mi?”. Öyle sevgili Geekyapar okuyucusu. Fakat benim buradaki sinirimin, sebepsizliğe olan öfkemin başka bir nedeni var.

AdA9o

Yahu zaten senin elinde inanılmaz derecede karışmış bir film serisi var. O kadar ki Türkiye’den bir geek sitesi oturmuş “ulan bunlar ne?” diye mantık hataları listesi yapmış  Bu mantık hataları öyle bir seviyeye gelmiş ki bütün filmlere bir reset atmak zorunda kalmışsın. Wolverine o saatte neredeydi gibi ufak sorulardan, “Xavier nasıl hayatta ulan?!” gibi büyük meselelere kadar acayip şeyler dönüyor izleyenlerin kafasında. Şimdi bir de bunlara Deadpool’u eklemenin ne anlamı var?

Hatırlayacaksınız, Deadpool X-Men Origins: Wolverine filminde çıkmıştı karşımıza. O filmde de, şimdi yeni filmde olacağı gibi Marvel’ın çılgın kahramanını Ryan Reynolds canlandırmıştı. Fakat o filmin sonunda -her ne kadar hayatta olduğu net bir şekilde ima edilse de- Deadpool’un ağzı kapalıydı. Üstelik bunlar Days of Future Past’in reset atmadığı bir çizelgede yaşanmıştı. Şimdi bunlara tek tek cevap vermek kolay, zor bir işlem değil. Ama neden yapasın ki? Neden basitçe X-Men filmine açıklama borcu olmayan bir Deadpool filmi çekip, işine bakmak varken bir de filmi bu tip “ya aslında şöyleydi de, böyleyken böyle oldu” beyanlarıyla ağırlaştırasın?

Anlayamıyorum sevgili Geekyaparlar. Sorum da samimi, bunu anlayabilen, Deadpool filminin X-Men evrenine bağlanacak olmasında bir kıymet gören var mı? Gözünüzü seveyim yorumlarda belirtin!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.