E bunun geleceği az çok belliydi. Bildiğiniz gibi DC harıl harıl adını anlamlandıramadığım bir şekilde DC Extended Universe koyduğu sinematik evreninin yapıtaşlarını yerine koymaya çalışıyor. Evreni tam manasıyla önümüzdeki Mart ayında Batman v. Superman: Dawn of Justice başlatacak. Ondan sonra da filmler peşi sıra gelecekler. Suicide Squad, Flash, Wonder Woman, Aquaman, Batman…

Man of Steel

Bunların arasında bir de Man of Steel 2 var elbette. Yukarıda verdiğimiz örneklerin aksine, kendisinin yönetmeni henüz belli değil. İlk Man of Steel’ı çeken, Batman v. Superman’in de başına oturan ve Justice League filmlerinde de kamera arkasında duracak olan Zack Snyder bildiğimiz kadarıyla ikinci solo Superman filminin başına geçmeyecek. Ve şimdi, belli ki, onun yerine başka bir aday var. Hem de ondan yirmi bin kat daha heyecan verici!

DC Movie News isimli bir sitenin yaptığı habere göre DCEU’nun yönetmeni belli olmayan tek filmi Man of Steel 2’nin başına George Miller geçecek. Evet, geçen aylarda Mad Max: Fury Road ile aklımızı başımızdan alan George Miller, daha önce bir Justice League filmi için ön çekimlere başlayan ama ışığı göremeyen Miller. İddiaya göre kendisiyle anlaşma sağlanmış vaziyette, ama henüz ortada resmi bir açıklama yok.

George Miller

Bu açıkçası Warner’ın önceki yönetmen tercihleriyle uyuşuyor. Warner bu dakikaya kadar Snyder (Watchmen), James Wan (The Conjuring), Phil Lord & Christopher Miller (The Lego Movie) ve Ben Affleck (Argo) gibi, parantez içerisinde saydığımız filmlerle kendisine büyük gişe getirisi yapmış sinemacılarla çalışmayı tercih etti hep. Miller da hem Happy Feet serisi, hem de Mad Max ile Warner’a baya iyi iş yaptı. Kalibresi de tartışılmaz. O yüzden, henüz her şey dedikodu aşamasında, ama bizce karar yine de harika!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.