Marvel Studios’un patronu ve Marvel Cinematic Universe ile sevip sevmediğimiz her şeyin baş sorumlusu Kevin Feige‘yi senenin yedi ayı bulmak çok zor. Filmlerin çekimleri sürerken sette fanila, masa başında dirsek eskiten Feige ancak geri kalan dört ayda promosyon lazım olunca demeç veriyor. İşte o günlerde de bize düşen şey ağzından çıkan şeylere cımbızla coşmak. Örneğin, Uproxx geçen gün şunu sormuş: MCU filmlerinde sizi ölümüne rahatsız eden bir detay var mı?

Feige’nin cevabı evlere şenlik:

Bak size bugün düşündüğüm çok spesifik bir örneği vereyim, bugün aklıma geldi ve çok güldüm. Kesinlikle şansım olsa ilk iş Chris Hemsworth’ün kaşlarına attığımız boyayı geri alırdım. Çünkü o dönem şöyle düşünüyorduk: Thor sarışın, kaşlar da sarışın olmak zorunda! Hemsworth harikaydı, muhteşemdi, güzel de taşıdı sarı kaşları ama birkaç kare var ki geri dönüp izlerken kendi kendime ‘Allah’ım, adamcağızın zorla kaşlarını boyadık!’ diye düşünüyorum. Bu resmen rezillik! Şimdi gülebiliyorum tabii, çünkü Hemsworth bizzat Thor ve Thor olmak için uzun saça, pelerine, çekice ya da iki göze ihtiyacı olmadığını zaten kanıtladı.”

Anımsamayanlar için, Thor ve 2011 yılından gelen sarı kaşları:

THOR

Nasıl? Kötü değil mi? Bu hatadan zaten Avengers‘a kalmadan vazgeçmişlerdi. Çünkü ilginç bir şekilde, kaşları sarıya boyama konusundaki ısrarlarını en saçma kılan şey bunun ne kadar kötü gözüktüğü değil. Chris Hemsworth’ün kendi kaşları da o kadar koyu değil zaten. 

THOR_avengers_movie

Bu arada bence Feige şaka yapmıyor, eminim bu detay onu gerçekten rahatsız ediyordur. Beri yandan, cevabın tamamen doğru olması da söz konusu olamaz. Çünkü koskoca Marvel’ın patronu çıkıp “Ya Allah’ı var, Ronan’ı elimize yüzümüze bulaştırdık” demeyecek doğal olarak. Eminim “Spider-Man’deki o 8 Yıl Sonra yazısından pişmanız” dese daha fazla destekçi bulurdu tabii; ama buna da tamamız biz. Şimdi bir sonraki adım, Thor: Remastered. O kaşlar baştan boyanacak, film rahatlayacak.

Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.