Marvel’ın ulaştığı inanılmaz başarı sağ olsun, paylaşılmış evren modeli artık elinde üç karakterden fazlasına sahip olan tüm sinema stüdyolarının arzuladığı bir şey. Transformers bile bu yolun peşinden gidiyor artık, düşünün. Herkes filmlerini ortak bir paydada birleştirip, çizgi roman usulü hikaye anlatmanın derdinde. E haliyle, herkes bunu ilk olarak süper kahramanlarıyla yapmaya çalışıyor. Piyasada Disney ve Warner Bros’dan sonra, en çok süper kahramanı bulunan marka ise Fox.

Fantastic Four 2015 Doom

Fox Fantastic Four ve X-Men filmlerinin haklarını elinde bulunduruyor. Tüm X-Men filmleri aynı evrende geçtiği için, zaten bugüne kadar “paylaşılmış evren” konseptiyle ilintili bir sıkıntıları olmamıştı. Ama 2014’te Fantastic Four çekeceklerini açıklayınca, akıllara yine o meşhur soru geldi. O zamanlar iki filmin de yazarı olan Simon Kinberg, “yok öyle bir şey, ne alaka, bir köşede mutantlar kol gezerken Fantastic Four mu yapılır?” demiş, biz de zamanında takdir etmiştik. Gelin görün ki, bugün Bryan Singer başka bir şey diyor.

2000 senesinde çektiği X-Men ile süper kahraman filmlerine başka bir çehre kazandıran, sonradan bırakınca çürüyen seriyi Days of Future Past ile tekrar devralıp harika bir iş çıkartan, şu sıralar da X-Men: Apocalypse’in son rötuşlarını yapan Bryan Singer, Yahoo Movies’e verdiği röportajda resmen Fantastic Four ve X-Men evrenlerinin birleşeceğini doğruladı. “Bu fikirler üzerine çalışılıyor şu an. Bu doğal bir birleşme olur, çünkü ikisi de kadro filmleri ve bunu yapmanın doğal bir mekanizması var” dedi Singer. İki evrenin birleşmesiyle ilgili ise, “İşin içinde zaman mefhumu var. Daha da bir şey demiyorum” dedi.

x-men-days-of-future-past-spoiler-review-easter-egg-discussion

Yani… Zaman yolculuğu falan kast ediyor muhtemelen kendisi. Bu iyi, hoş ama biraz da lüzumsuz değil mi? O zaman demiştik, her şeyin paylaşılmış evren kafasına gelmesi gerekmiyor. Fantastic Four kendi evrenindeki tek süper kahraman ekibi olunca daha anlam kazanan bir iş. Dolayısıyla öyle kalması onun hayrına olur. Ama Singer ve ekibi istediyse, artık dur demenin de bir anlamı yok demektir. E hayırlısı olsun diyelim o zaman, napalım?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.