Daisy Ridley, 29 Nisan gecesine kadar ismi duyulmamış bir kadındı. Bir iki kısa filmde rolü olsa da, herhalde dünya çapındaki bilinirliği, Kenan İmirzalıoğlu’ndan bile azdı desek, yalan olmaz. Ama önce J.J. Abrams ve Star Wars kadrosunun beraber ilk fotoğrafı yayınlandı, Ridley’nin yeni Star Wars filmlerinde bir rol oynayacağı doğrulandı. Sonrasında biz gittik, eski bir kısa filmini bulduk “bu kız necidir?” diye. Kafamızda pek bir şey netleşmedi, hâlâ “Daisy Ridley kimdir?” seviyesindeyiz. Gelin görün ki kendisine bir an önce alışsak iyi ederiz, zira kendisinin uzun süre buralarda olması, neredeyse garanti…

Deadline’ın yaptığı habere göre öncelikle Daisy Ridley filmin “kadın başrolü”. Bu çok ilginç bir detay, zira filmin kadrosunda kendisinden sonra eklenen Lupita Nyong’o ve Gwendoline Christie’nin ikisi de Ridley’den daha kariyerli isimler. Fakat onların Episode VIII ve Episode IX’da olacakları bile belli değilken, Ridley’nin evrendeki yeri daha sağlam. Evet, Deadline Rian Johnson’un çekeceği neredeyse kesin olan 8. ve 9. bölümlerde Daisy Ridley’nin rolünü tekrarlayacağını geçti haber olarak.

daisy-ridley

Peki bu ne demek? Öncelikle şu: Muhtemelen Nisan ayının sonunda açıklanan kadro, filmin kemik kadrosu. Onlar kuvvetle muhtemel üç filmde birden rol alacak olan oyuncular olduklarından ilk toplantıdan önce belirlendiler. Ridley’nin bu konuda tek olduğunu sanmıyoruz. O zaman da soru şuna evriliyor: Ridley üç film boyunca karşımıza çıkacak kadar önemli hangi karakteri oynuyor?

Bu noktada da bertaraf edilen Genişletilmiş Evren bilgimizi devreye sokuyoruz. Daisy Ridley, bize soracak olursanız Jaina Solo’yu, yani Han ve Leia’nın kızını oynayacak. Eğer Timothy Zahn’ın işleri daha direkt olarak kullanılırsa muhtemelen Jaina’nın bir de kardeşi olacaktır. O rol için en önemli aday şu an için Adam Driver, fakat bizce Driver’ın bir Sith’i oynaması aklımıza daha yatıyor. O yüzden Domhnall Gleeson belki Jacen’ı oynayabilir…

Tabii bunlar şimdilik sadece spekülasyon. Mevzunun aslını film 18 Aralık 2015’te vizyona girmeden önce o sene içerisinde yayınlanacak fragmanlardan, bilgilerden öğrenmiş oluruz. Siz ne diyorsunuz? Sizce Ridley kimi oynuyor? Jaina – Jacen ihtimali güçlü mü? Fikirlerinizi belirtin!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.