Artık çizgi romanlar ana akım olduğu için herkes bir köşesinden de olsa içine girmek, neler olmuş neler bitmiş takip etmek zorunda. Önceden görece küçük bir kitlenin takip ettiği, bildiği şeyleri, şimdi bu tip mecralarda çok gözü olmayan Hollywood yıldızları dahi takip etmek, buna göre röportajlar vermek, kampanyalar düzenlemek durumunda kalıyorlar.

Yanlış olmasın sadece haberimizin konusu olan Elizabeth Olsen’ı kastederek söylemiyorum. Kendisi yaptıklarıyla ikiz ablalarından çok daha fazla “bizden” duruyor. Yine de kendisinin son yaptığı açıklama ilgili çizgi romanı çıktığı zamanlarda okumuş biri olarak “Bak sen dünkü çocuğa..” gibi bir ukala tavır takınmama sebep oldu.

Elizabeth-Olsen-Scarlet-Witch-Civil-War

USA Today’le yaptığı röportajda, kendisine Vision-Scarlet Witch ilişkisinden ve ikisinin yer aldığı bir film konusundaki hisleri sorulduğunda, “House of M olmalı. En çok yapmak istediğim şey bu. Hayali çocuklar yaratabilmek, onlar varmış gibi davranmak ve sonra da tüm mutantları yok etmeye karar vermek. Bu fikir o kadar keyifli duruyor ki ama belli ki asla gerçek olmayacak” cevabını vermiş Olsen.

Şimdi House of M’i bu kadar basite indirgemesi -ve spoiler vermesi- ayrı bir yerde, filmlerinde mutant bile diyemeyen Marvel’dan böyle bir şey çıkması gerçekten de zor. Yine de ortada Infinity War olmasa aslında Avengers Dissambled ile başlayan bir süreç ve oradan House of M’in farklı bir versiyonuyla -eldeki kahramanlara göre uyarlamayı kastediyorum.- Phase 3’ü kapatmak çok başarılı olabilirdi. Hem böylelikle kontratını yenilemeyen karakterleri bu hikaye örgüsünde resimden çıkarır, aynı Marvel çizgi romanlarında olduğu gibi New Avengers ile taze bir başlangıç yapabilirlerdi. -New Avengers’ın House of M’den önce kurulduğunu biliyorum, bu şekilde MCU’ya daha uygun olabilir demeye çalışıyorum. Detaylarla birbirimizi kırmayalım 🙂 –

01-house-of-m-wanda-112782

Olsen’ın büyük ihtimalle role hazırlanırken okuduğu ve kendi oynadığı karakterin başrolde olduğu bir film istemesi elbette çok normal. Ama aslında bu tip söylemler Marvel yöneticilerinin kafasında farklı ışıklar yakmalı kanımca. Bu arada bu vesileyle şimdiden uzun yıllar sonrasını afişe etmiş, böylelikle aslında elini kolunu bağlamış olan zihniyete de bir giydirmek istiyorum izninizle.

Kafanda uzun vadeli planlar olabilir, hep bir adım ötesini düşünüyor olabilirsin ama bunu herkesle paylaşıp bütün kartlarını açık edip, olası değişikliklerin seni güçsüz göstereceği bir yöntem yerine daha kısa süreli ve esnek bir planlama olsa daha güzel olmaz mı ey sevgili geekler? Şimdi Infinity War olmasa şu yukarıda bahsettiğim fikirler mevcut gidişe daha uygun değil mi? Sadece Marvel’a değil, DC’ye de bu serzenişim. Hoş gerçi, Civil War’da Avengers Dissambled’dan izler görme olasılığımız yüksek. Eğer öyle yaparlarsa kendilerine özürlerimi sunacağımı da buradan belirtmiş olayım.

house-of-m-social_1

Siz ne düşünüyorsunuz geekler, hem Scarlet Witch, hem House of M filmi, hem de firmaların uzun vadeli planları hakkında? Yorumlarda tartışalım isterim.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.