Rocky filmlerine ucundan kıyısından bulaşmamış tek bir insan olduğunu bile düşünmüyorum şu dünyada. Eğer Sylvester Stallone’nin aldığı ödüller arasında Oscar da bulunan bu serisini “saçma aksiyon filmi” diye buruşturup bir kenara atanlardansanız, muhtemelen ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz. Gelmiş geçmiş en iyi spor filmi bu ve aynı Rambo gibi, dış görünüşünden çok daha fazlasını barındırıyor içerisinde. Ama maalesef aynı Rambo gibi, zaman geçtikçe içindeki o kaliteyi de kaybetmeye başladığı aşikar.

Stallone her ne kadar seriyi geçtiğimiz senelerde Milo Ventimiglia ile birlikte geri getirmeye çalıştıysa da muhtemelen Rocky serisinin ciddi geri dönüşü gelecek sene olacak. Öyle böyle bir şeyden de söz etmiyoruz üstelik. Arkasında Fruitvale Station’ı yapan Ryan Coogler ve Michael B. Jordan ekibinin olduğu, bir stüdyo yöneticisi “yapın” dediği için değil, yazar ve yönetmen Coogler’ın kendi babasıyla olan ilişkisinden yola çıkaran kendi isteğiyle yaptığı ve tabii ki Slyvester Stallone’un ikonik role geri döndüğü bir film bu.

michael b jordan creed

Ama o dönüş başrolde olmayacak. Başrolü Michael B. Jordan oynayacak ve kendisi Apollo Creed’in torunu Adonis Creed’i canlandıracak. Filmin konusu ne peki? Rocky IV’te Hakk’ın rahmetine kavuşan Apollo’nun torunu Adonis, boks dünyasında yükselmeye çalışan bir genç. Ve yardım istediği zaman da babasının dostu / rakibi Rocky Balboa’ya koşuyor. Olaylar da oradan başlıyor.

Konu kağıt üzerinde çok cafcaflı durmayabilir, ama biz Ryan Coogler’ın samimiyetine gerçekten de inandık. Kendi babasıyla olan ilişkisinden yola çıkan Coogler, filminde otantik bir hava istiyor olacak ki kadroya iki de boksör katmış. Andre Ward ve Tony Bellew, denilene göre Ocak ayında çekimleri başlayacak filmde rol almak üzere imza atmışlar bile. Andre Ward’ın rolü belli değil, ama Tony Bellew’in filmin kötü adamı “Pretty” Ricky Porter’ı oynayacağı söyleniyor.

Valla biz bu filme ısındık şimdiden. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.