Çok değil bundan bir iki yıl önce hayatımızda Justice League: Snyder Cut tartışmaları yer alıyordu. Çıktı mı çıkacak mı, gerçek mi yalan mı gibi kavgalarımızın ardından nihayet Snyder Cut’ın varlığı kanıtlandı ve hayranların büyük baskısı sonucu HBO Max’te izleyicilerin beğenisine sunuldu. Sonunda izlediğimiz için bir daha konusunun açılmayacağını düşündüğümüz Snyder Cut bugün yeni bir tartışmanın fitilini yaktı. WarnerBros. yöneticileri, Snder Cut’ın yayınlanması için destek veren hesapların %13’ün sahte hesaplardan oluştuğunu söyledi!

Nereden akıllarına esmiş bilmiyorum değerli Warner Bros. yöneticileri “Ya şu #ReleaseTheSnyderCut etiketini kullanan hesapları bir araştırsanıza yüzde kaçı sahteymiş” diye bir araştırma yapmak istemişler. Ve yapılan bu araştırma sonucu Snyder Cut’ın yayınlanması için şirkete baskı yapan hesapların %13’ünün sahte olduğu ortaya çıkmış Her ne kadar bu rakam oldukça düşük gibi gözükse de Warner Bros., normal şartlar altında bu sayının %3 ila %5 arasında olması gerektiğini söyledi. #ReleasetheSnyderCut hashtaginin özellikle üç hesap tarafından fonlandığını ve bu hesapların Warner Bros. yöneticilerini de taciz ettiğini iddia etti.

Warner Bros.’un verdiği istatistikler oldukça ilginç gerçekten. Fakat benim daha fazla ilgimi çeken şey, Warner Bros.’un bu istatistikleri neden şimdi verdiği. Yani Snyder Cut’ın çıkmasının üzerinden bir yılı aşan bir süre geçti… Hemen hemen herkes filmin prodüksiyon aşamasında çektiği zorlukları bile geride bıraktı. Neden şimdi hiçbir sebep yokken bir anda “Sahte hesaplarla şirketimize saldırdılar!” çıkışı yaptılar gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Gündem değiştirme çabası diyeceğim fakat ortada değiştirilecek bir gündem bile yok yani. Gerçekten çok garip.

Siz ne diyorsunuz bu habere sevgili dostlarım? Sizce insanların #ReleasetheSnyderCut etiketine bot basması mı yoksa Warner Bros.’un bunu şimdi ortaya çıkarması mı daha garip? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Bilgiler çok da şaşırtıcı gelmedi lakin ilk paragrafta bile 3 tane yazım hatası olması metni okuma hevesimi ciddi şekilde azalttı. Daha dikkatli olmanız gerekir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.