Artık adım adım, yeni Star Wars’ın daha somut bir gerçek olduğu bir dünyaya doğru gidiyoruz. Önce senaryo bitti, sonra birkaç arka plan çekimi yapılmaya başlandı, en sonunda da oyuncular açıklandı. Buraya kadar geldik. Artık Star Wars: Episode VII, öyle ufukta belli belirsiz gözüken bir hulya değil. 10 sene sonra, ilk defa, bir yerlerde Star Wars’ın yeni bir filmi, canlı kanlı aktörlerle çekilmekte. Prequel üçlemenin ne kadar hayal kırıklığı yarattığını bile bile ladese giriyor, heyecanlanmadan edemiyor insan, değil mi?

Şaka değil, spekülasyon değil. Star Wars’ın yıllardır beklediğimiz yeni bölümü resmen çekimlere başladı. Daha önceden özellikle Londra başta olmak üzere birkaç yerde birkaç arka plan çekimi / araştırması yapan J.J. Abrams, prodüksiyon şirketi Bad Robot’un Twitter hesabından ilk prodüksiyon fotoğrafını paylaştı. Özetle fotoğraf, aşağıda da görebileceğiniz gibi ilk günün klaketini gösteriyor. Kuşkusuz ileride tarihi bir önemi olan klaketin üzerinde 16 Mayıs tarihi var, yani bugün. Fakat bizi fotoğraftaki başka bir detay da çok ilgilendiriyor.

dayonebadrobot2

Evet, dikkat ettiyseniz, klaketin üzerinde kum var. Star Wars evrenine ucundan kıyısından aşina olan herhangi birini bulun, sorun. Siz ona “Star Wars klaketinin üzerinde kum vardı” dediğinizde, aklına aynı şey gelecektir: Tatooine. Bu bir anlamda, bize soracak olursanız, Bad Robot ve J.J. Abrams’ın “Evet, film Tatooine’de geçecek tabii ki” doğrulaması. Her halükarda, artık çekimler başladığına göre, yakında set fotoğrafları, hikaye sızıntıları ve benzeri istihbaratları almaya başlarız. Filmin adı da kuvvetle muhtemel yakında açıklanacaktır.

Son olarak en son gelen dedikoduyu da aktaralım. İddiaya göre Adam Driver, bir Sith Lordunu oynamayacak. En azından ilk filmde. İddia edilene göre Adam Driver, Han Solo ve Leia’nın, karanlık tarafla sürtüşen oğlunu canlandıracak. Tabii bu iddianın çıkış sebebi belli; Daisy Ridley ve Adam Driver’ın Jaina ile Jacen’ı oynayacağı fikrini yerleştirmek. Yaş olarak yakın olan bu iki oyuncunun benzediği de aşikar aslında, yani tamamen mümkün bir iddia. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.