Artık “resim sızdı” deyince ürperiyoruz, farkındayım. Ama bütün sızıntılar öyle kötü niyetli olmuyor gördüğünüz gibi. Eğer birileri hacklenip, oradan bulunan resimler internete dağıtılacaksa, bu insanların mahrem fotoğrafları değil de çok beklediğimiz yeni Star Wars filminin mis gibi konsept çizimleri olsun, değil mi? Bizce öyle! Heyuguys sitesinde gördüğümüz konsept çizimlerden söz ediyoruz. Eğer gerçeklerse, Star Wars Episode VII’nin konusu hakkında ciddi bir spoiler teşkil etmekteler. Eğer değiller de sahte çizimlerse de vallahi helal olsun, o zaman da gayet ince işlenmiş kaliteli Star Wars fan art’lara bakıyoruz demektir. Her halükarda kazan-kazan senaryosu var bizce bu durumda!

Tabii gerçek olmaları daha akla yatkın. Ne de olsa uzun zamandır Star Wars hakkında bir bilgi duymadık, en son Harrison Ford’un kendi sahnelerinin çekimlerini bitirdiği söyleniyordu ama daha ilerisi için bir şeyler dönmüyordu kulislerde. Bu Disney’nin bir nevi “çok sessiz kaldı bu mesele” tepkisi olabilir. Bu tip “kazara” sızıntıları daha önce çok gördüğümüzden biraz şüpheciyiz yani anlayacağınız. Ya da gerçekten de konsept çizimlerini film için tasarım yapmış bir arkadaşının evinde görmüş heyecanlı bir hayranın hareketleri de olabilir… Neticede eldeki görseller direkt scan değil, sanki fotoğrafı çekilmiş gibi duruyorlar.

Peki bu resimler bize ne anlatıyor? Öncelikle şunu: Darth Vader’ın maskesi hikayede önemli bir yer taşıyacak. Burası kesin. Star Wars’ın artık mefta olmuş Extended Universe’ine derinlemesine dalmış olanların kafasında muhtemelen bir şeyler canlanmıştır. Büyük bir Jedi ya da Sith’in maskesi genelde Star Wars evreninde pek çok hikayede mühim yerler tutmuşlardır. Exar Kun’dan Revan’a, Nihilus’a kadar. J.J. Abrams’ın böyle bir hikaye oluşturması akla hiç uzak gelmiyor.

Ayrıca bazı aktörlerin rolleri de yerine oturmuş gibi sanki. Sizi bilmiyoruz ama 8. resimdeki kızı fena halde Daisy Ridley’ye benzettik. 19. resimde sağ altta çizilen karakterlerden biri de Max von Sydow’a çok benziyor. Bekleyip göreceğiz bu resimlerin gerçek olup olmadığını… Ama dürüst olayım, bazı şüphelerimin haricinde, bu resimler gözüme çok gerçek geliyor!

Siz de bir bakın, fikrinizi söyleyin. Gerçek mi, sahte mi? Gerçekse nasıl geliyor kulağa? Fikirlerinizi bekliyoruz!

Star Wars Konsept Resimleri 1Star Wars Konsept Resimleri 2Star Wars Konsept Resimleri 3Star Wars Konsept Resimleri 4Star Wars Konsept Resimleri 5Star Wars Konsept Resimleri 6Star Wars Konsept Resimleri 7Star Wars Konsept Resimleri 8Star Wars Konsept Resimleri 9Star Wars Konsept Resimleri 10Star Wars Konsept Resimleri 11

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.