Daha Suicide Squad ekibinin toplu fotoğrafını şurada sizlerle paylaşalı çok zaman geçmemişken, setten fotolar yağmaya devam etti. Normalde paylaşmaya çok gerek duymazdım ama iki tanesi hem nice tartışma konusu olduğu için, hem de kişisel olarak merakımı ayrıca cezbettiği için paylaşma ihtiyacı duydum.

DC’nin mevcut işleri arasında en fazla merak ettiğim filmin bu olduğunu zaten sürekli olarak söylüyorum. Bir de bu film için DC’nin daha agresif bir pazarlama stratejisi izlemesi, sürekli setten paylaşımlarda bulunmaları da Warner’ın bu işi yavaş yavaş öğrendiğini düşünmeme sebep oluyor. Eskiden 10 haberden 8’i Marvel’ken (Siz de suçu bize atıyordunuz), şimdi DC bu filmle yaptığı atakla skora denge getirmekte gibi duruyor. Neyse lafı çok uzattım, fotoğraflarımıza geçelim hemen.

Deadshot ile başlayalım. Geçen hafta yine setten bir sızıntı ile Deadshot olduğu iddia edilen oldukça başarısız bir kostümün görüntüleri sosyal medyada yer almıştı. Belki de bu söylentileri susturmak için bu hafta Joker’den sonra ilk defa filmden bir karakterin solo resmi yayınlandı. Çizgi romandakine oldukça yakın bir tasarıma gitmiş olmalarını ben beğendim. Hemen onun yanına eklediğim maskesiz görünmüyle de Will Smith’in rol için fena durmadığı izlenimine sahip oldum.

deadshot-625

İkinci karakterimiz Harley Quinn. Toplu fotoğrafta en beğendiğim karakterlerden biri olmuştu. Daha detaylı bir fotoğraf var mıdır diye araştırırken aşağıdaki fotoları yakaladım ve hemen sizinle paylaşmak istedim. Böyle kapsamlı görünce beğenim bir kat daha arttı. Giydiği kırmızı parlak ceketin arkasında “Property of Joker” yazdığını da bir detay olarak belirteyim. Askerler eşliğinde bir yere doğru gittikleri bir sahne çekiminden alınan bu fotoğrafları açıkçası fazlasıyla beğendim. Zaten güzelliğine hayran olduğum Margot Robbie’nin karaktere de bu kadar uyum sağlamış olmasından fazlasıyla memnunum.
harley-625

DC kaçağın (!) sebebini bulmadıkça belli ki setten haberler ve fotoğraflar yağmaya devam edecek. Peki sizlerin bu karakterlerimizle ilgili görüşleriniz nelerdir?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

24 Yorum

 1. Mustafa Bayraktar Cevap ver

  Marvel’ın bayan karakterlerindeki edep bu filmde yok anlaşılan. Yani harikaaaa! Will Smith te bir detay da hata var nişan gözü solda ama tetik eli sağda. Yani yanlış olmuş.

  • Nası yani! Sağda olacak tabii
   Yanlış olan, sol el tetik sağ gözle bakmak olurdu.

   • Askere gitmeyenler nasıl ortaya çıkıyor. 🙂

    Eğer tüfeği sağ omzuna dayarsan sol gözünü kapatıp, sağ gözünle nişan alırsın. Eğer gözündeki hadisenin işlevi nişan almaya destek olmaksa yanlış gözde duruyor.

    Ayrıca çoğu sitede belirtildiği gibi, çizgi romanda diğer gözünde o aparat. Çok kritik midir, bence değildir..

    • Askerliği yaptım. Silah nasıl tutulur onuda bilirim;) Sıkıntı şu bu adam sağ gözüyle görüyorsa doğru(ki benim bildiğim sol gözü kör) he başka bir şey varsa benim bilmediğim eyw.

     • Sağ gözüyle nişan alması gerektiği konusunda hem fikiriz di mi? Şimdi o aparat nişan almasına katkıda bulunan birşey, dolayısıyla nişan aldığı gözde olması lazım. Bu arada iki gözü de görüyor kostümsüz resimde gördüğümüz gibi.

   • Mustafa Bayraktar Cevap ver

    Sag el tetik olursa nişan gözü sag olur.O aparat sag gozde olması gerek .Ayrica cizgi romanlarda tetik eli de o aparat ta sağda

 2. Rafiq Cabbarov Cevap ver

  Film muazzam olucak o bi baska mesele ama sirf Harley Quinn icin izlerim bu filmi

 3. Deadshot ın kostümünde boyun hizasında ve silahında ki yazılardan karakterin dini yanının işleneceğini düşünüyorum.”I am the light. The way.” yazıyor. Daradevil de bu güzel durmuştu DC de bunun dozunu güzel ayarlarsa karakter için + bir malzeme olur.

 4. Sevgili geekyapar’lar, yine alakasız olacak ama sizlerle paylaşmak istiyorum, MARTIN FREEMAN, Captain America : Civil War kadrosunda. Kevin Feige ondan çok etkilendiğini, MCU’ya dahil olmasından çok mutlu olduklarını söyledi (bana birseyler oluyor).

  • Doğruysa süper bir haber bu. Ama bir hero olarak görmeyiz onu siyasi bir kişiliği olur muhtemelen. Bir senatör ya da başkan filan…

 5. Şafak Şimşek Cevap ver

  Dead shot’ ın o bembeyaz maskesi hiç olmamış bence. Fan yapımı bir fotoğraf dolanıyodu nette. O daha başarılıydı. Fanların yaptıkları profesyonellerinden daha iyi oluyo nedense. Aynısı Aquman içinde geçerli. Öteki taraftan Killer croc’un bu kadar iyi gözükeceğini düşünmüyodum.

  • Deadshot kostümü çizgiroman daki haline çok benzer bir şekilde yapılmış buna maske de dahil.

   • Şafak Şimşek Cevap ver

    Vücut bölgesinde problem yok zaten. Sadece maske vücut kısmıyla bütünlük sağlayamamış. G.I.Joe karakterlerini andırıyo. En azından siyah renk bi maske olsaydı daha iyi gözükebilirdi bence. Beyaz çok kopuk kalmış.

 6. “Hemen onun yanına eklediğim maskesiz görünmüyle de Will Smith’in rol için fena durmadığı izlenimine sahip oldum.”

  Will Smith reyizin yapamayacağı şey yok! 🙂

 7. Diğer makalede analiz yapmıştım. Görmeyenler için tekrar atıyorum.

  Deadshot ile başlayayım. Öncelikle ismi gibi ölümcül olmuş. Grup fotoğrafında sevimli gözüküyor olabilir ama fotoğrafında gayet ölümcül.
  http://i.imgur.com/ehq6DuV.jpg
  Fotoğrafta kızgın görünen gözü, burun ve ağız bölgesiyle ölümcül göründüğü aşikar. Boynunda The Light ve The Way yazıları var. Bu yazıların İncil’de yer alan bir ayete gönderme olduğu düşünülüyor. Kostümünün kalanına bakıldığında ise bolca silah ve mühimmat var. Nişangahlar ise, ben ıskalamam, keskin nişancıyım diyor. Sol gözü polis sireni gibi 🙂 Bariz şekilde sensör diye işlev görecek. Son olarak silahına kazıdığı yazı var. “I am the light – The Way. Yine neye gönderme olduğu belli. Kısacası karakteristik özelliğiyle de uyuyor kostümündeki detaylar.

  Sırada Harley Quinn.
  http://i.imgur.com/DAgndyC.jpg
  Kostüm denince en akla gelen karakterlerden biri. Genellikle Cosplay’lerde en çok yer alan karakterlerden birisidir kendisi. Ancak filmde çizgi romansı kostüm yerine daha sade, gerçek hayatta karşımıza çıkabilecekmiş temalı karakteristik özellikleri tam oturmuş bir kostüm tercih dilmiş. Bacaklarında bir sürü yazı ve şekil var ama çoğunu okuyamıyoruz 🙁 Okuyabildiklerimizden sol bacağında Puddin’ yazısı var. Puddin’ Joker’e yapılan bir gönderme. Puding’im benim 🙂 Sağ bacağını da karolu kristalli şekiller süslemiş. Topuklu bir adidas marka spor ayakkabı giymiş ve iplerinin bittiği yerde kuru kafaya benzer bir şekil var, ya da yok gibi. Sağ yanağında sanırım bir kalp şekli var. En belirgin olan yazıysa T-Shirt’ündeki “Daddy’s Lil Monster” Yani, babasının yolunda ilerliyor sonuçta 🙂 Boynunda ise kolyeden çok tasmayı andıran PUDDIN yazısı.
  http://i.imgur.com/Hyaffyk.jpg
  Biraz da bu fotoğraf üzerinden devam edelim. Ceketinin iç cebinde bir silah olduğu dikkat çekiyor. Sopasındaki yazı da sanırım vurduktan sonra, iyi uykular dercesine GOOD NIGHT olacak. Ceketindeki diken detayları, yüzükleri ve karolu kemeri gibi aksesuarı var. Karolu kemerin üstündeyse bir yazı dikkat çekiyor. Tam olarak okunmasa da birkaç olasılık var. Bunlar “fuck …” “suck …” ve “such a …” üçlüsünden biri olacak gibi geliyor.
  Ve son olarak ceketinin arkasına bakalım bir de.
  http://i.imgur.com/xqMW0Vl.jpg

  Property of Joker yazısı. Sanırım bu da Joker ile aralarındaki ilişkinin nasıl olduğu konusunda bizlere biraz ipucu veriyor. Uzun yazdım galiba ama umarım yazdıklarımı vakit kaybı olarak değerlendirmezsiniz. Sonuçta çoğunun filmde yeri az olacak olsa dahi, detaylar insanların hoşuna gider.

 8. yok abi Harley olmamış ya. Bacakları kalın gözümü bozdu. Harley Quinn deyince çelimsiz bacaklar geliyor benim aklıma hep bu kızı tutturamadım ben gözümde.

 9. Property of Joker mı? Suicide Squad’daki Harley, Joker’den bağımsız hatta nefret eden bir tip değil miydi? Bir noktaya kadar en azından.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.