Thor: Love and Thunder hakkında yeterince konuştuğumuzu, yeterince eleştirdiğimizi düşünüyorum. Ya da en azından bu zamana kadar böyle düşünüyordum. Filmin ardından yapılan her röportaj, her yeni bilgi benim Love and Thunder’ı daha fazla eleştirmek istememe neden oluyor. Ne yazık ki bu açıklamaların çoğu da filmin yönetmeni Taika Waititi tarafından yapılıyor. Son zamanlarda çıkan, Thor: Love and Thunder’ın dört saate yakın bir Director’s Cut versiyonunun bulunduğu haberleri üzerine Taika Waititi, bu haberleri doğrular nitelikte bir açıklama yaparak hem Thor: Love and Thunder’dan kesilen birçok sahne olduğunu doğruladı hem de “Director’s Cut”ların berbat olduğu söyledi.

Öncelikle son zamanlarda Taika Waititi’nin, beni sinirlendiren diğer açıklamalarından konuşmak istiyorum. Sevgili yönetmenimiz önce Natalie Portman’ın Star Wars evreninde yer aldığını unutarak kendisine bir rol teklif etti daha sonra da Tessa Thompson’la birlikte yer aldığı bir videoda Thor: Love and Thunder’daki bir sahneyi eleştirerek “gerçek” gibi görünmediğini söyledi. Bu da yetmezmiş gibi Tessa Thompson’ın işaret etmesi üzerine filmdeki küçük bir hata ya da hadi biz hata demeyelim, küçük bir ayrıntıyı ilk defa fark ettiğini belirtti. Bu olay ben de dahil olmak üzere birçok hayranı çileden çıkardı. Zira bir yönetmenin, yönettiği film vizyona girdikten sonra filmdeki bir hatayı ilk defa görmesi ve bunu kahkahalarla anlatması bana göre fazlasıyla absürt. Yani olayın kötüsü bu adam kötü bir yönetmen değil ha! Sakın yanlış anlaşılmasın, Taika Waititi fazlasıyla iyi bir yönetmen. Ama yaptığı bu hareketler, Marvel gereken önemi vermiyormuş gibi hissettiriyor ve bu da biz hayranları üzüyor.

Şimdi gelelim Taika Waititi’nin asıl bombasına. Thor: Love and Thunder çıktıktan sonra ortaya bir sürü iddia atıldı. Bu iddialar arasında filmin dört saatlik bir versiyonunun olduğu, Jane Foster’ın ilk Mighty Thor dönüşümü gibi birçok güzel sahnenin filmden koparıldığı söylendi. Taika Waititi ise “Benim kurgumda birkaç şaka daha vardı. Belki birkaç silinen sahne de olabilir. Fakat bu sahneler, filmde yer alacak kadar güzel olmadıkları için silindi.” diyerek hem bu iddiaları doğruladı hem de Thor: Love and Thunder’ın Director’s Cut’ını görmeyeceğimizin altını çizdi. Öte yandan bu açıklamaları yaparken söylediği “Daha önce diğer yönetmenlerin kendi filmleri için hazırladıkları kurguları gördüm. Berbatlar. Filmlerin ‘Director’s Cut’ versiyonlarının olması iyi bir şey değil. Bazen yönetmenlerin kontrol altında tutulması gerek” sözleri sinema dünyasında büyük bir tartışma başlatacak gibi gözüküyor.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Eskiden bilgisayarı ilk açtığımda internet tarayıcımı çalıştırır üç haber sitesine ve de geekyapara girerdim. Uzun zamandır geekyapara girmiyorum. Bunun sebebi bu yazar. Ne zaman başlığa kanıp bir paragraf okusam yine o çocuk yazdı heralde diyorum ve hiç şaşmıyor. Bugüne kadar beğendiğim sadece bir ya da iki yazısı olmuştur. Artık oes ettim. Kendi geek sitemi açacam. O raddeye geldim.

    • M. Halit Koçak Cevap ver

      Bence bir iki yazı hiç az değil. Çok mutlu oldum beğenmene. <3

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.