Daha önceki yazılarımızda 2016’nın geek bünyeler için sert geçeceğini söylemiştik. 2015 onun kadar ihtişamlı değil, zira hemen hemen tüm büyük geek filmleri bir veya öteki sebepten (çoğunlukla da yeni Star Wars’ın önünden kaçmak amacıyla) canlarını 2016’ya attılar. Ama bu, senenin boş geçeceği anlamına gelmiyor. Avengers: Age of Ultron’u atlattık ve 2015’in yaz sezonu resmen açıldı. Artık önümüzde dev filmler, dev isimler var; ve Star Wars hariç hiçbirinin ismi bu haberimizin konuğu kadar büyük değil.

Alan Taylor’un yönettiği Terminator: Genisys’ten söz ediyoruz elbette. Yıllardır Paramount’un elinde ölü yatırım olarak duran Terminatör markası, ilk üçlemenin sonrasında bir TV dizisi ve çok da akıllarda kalmayan bir eklenti film haricinde hakkıyla beyaz ekrana gelememişti uzunca bir süre. Yönetici kısmı bundaki sorunun işin içinde Arnold Sıvazlageçer’in bulunmayışı olduğunu düşünmüş olacak ki, bu sefer hem onu kattılar, hem de etrafına sağlam bir kadro ördüler.

indir

Filmle ilgili elinizi kime atsanız geek diyarında bir bahçesi olan birine çarpıyorsunuz resmen. Yönetmen Alan Taylor TV çıkışlı, son olarak Thor’un ikinci filmi The Dark World’ü yönetti. Yazarlardan biri The WB’nin çok tutmayan süper kahraman dizisi Birds of Prey’in yapımcısı, diğeri Dracula serisinin yazarı. Kadro? İşte onu hiç sormayın! Daenerys Targaryen de var, on birinci Doktor da, gönlümüzün favori J.J. Jameson’ı da…

İşte en son olarak, filmin 1 Temmuz 2015’teki çıkışından önce gaza gelelim diye Paramount aşağıda gördüğünüz karakter posterlerini iliştirip yayınladı bugün. Tek tek hepsine uzun uzun bakabilirsiniz, mevzubahis olan karakterler Jai Courtney’nin Kyle Reese’i, Emilia Clarke’ın Sarah Connor’ı, Jason Clarke’ın T-3000’i, Arnold’un T-800’ü ve Lee Byung-hun’un T-1000’i. Bir göz atın, fikirlerinizi söyleyin. Ben kendi payıma hâlâ Emilia Clarke’ın çok eğreti durduğu kanaatindeyim. Siz ne diyorsunuz? Yorumları bekliyoruz!

01 T100002 T300003 Sarah Connor04 T80005 Kyle Reese

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Yorum

  1. Emilia? hala bilemedim ben olur mu olmaz mı? GoT’da olmayan bir dille yaptığı atarı hepimiz gördük, hatun oynuyor; ama Sarah Connor olarak ne yapar bilmiyorum. Oyuncu seçimleri iyiyken gidip Sarah Connor’ı sırf ismi var diye oynatacak halleri yok diye düşünüyorum.

  2. Film remake mi, sequel mı? Eğer remake ise Arnold Şıvortzenegır niye var? Eğer sequel ise Summer Glau yerine niye Emilia var?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.