Quentin Tarantino’nun acayip beğenilen ve kimilerince yönetmenin başyapıtı olarak kabul edilen işi Django Unchained’den sonra ne yapacağı herkes tarafından merakla bekleniyordu. O kadar büyük bir meraktı ki bu, sadece Star Wars ve Marvel Sinematik Evreni gibi blockbuster işlerin etrafında gördüğümüz “senaryo casusluğu” meselesi patlak verdi Tarantino’nun başında. The Hateful Eight olarak adlandırılan yeni filmin senaryosu kamuya sızdı, Tarantino atara geldi ve filmi iptal ettiğini açıkladı. Neyse ki sonra araya Harvey Weinstein girdi de, Hateful Eight tekrar rayına oturdu.

O zamandan beridir de Hateful Eight’ten yeni bir haber bekliyoruz. Duyduğumuz en son şey, Tarantino’nun gediklileri Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen ve Walton Goggins’in usta yönetmenle birlikte senaryonun bir okuması için masa başına oturduklarıydı. Her ne kadar bu haber kimilerini heyecanlandırsa da bu tip masa okumaları Hollywood’da olur olmaz insanlarla da yapıldığı için kesin diyemedik, mühürü koyamadık.

AFI FEST 2007 Presented By Audi Screening Of "Margot at the Wedding" - Arrivals

O beklediğimiz resmi oyuncu seçimi açıklaması da bugün geldi. Filmin başında, esere ismini veren “Nefret Dolu Sekizli” bir kar fırtınası yüzünden mağazanın tekine sığınmadan önce kelle avcıları tarafından yakalanmış ve şerife teslim edilmiş bir şekilde gördüğümüz Daisy Domergue karakterini Jennifer Jason Leigh canlandıracak. Not düşelim, masa başı okumasında kelle avcılarını Samuel L. Jackson ve Michael Madsen, şerifi de Walton Goggins canlandırıyordu.

Leigh’nin kariyeri aslında Hollywood içerisindeki en acayip olanlarından biri. Fast Times at Ridgemont High ile 1982’de aniden bir çıkış yakalayan Leigh, ondan sonra kendisinden beklenen “büyük yıldız” yolunu seçmek yerine, küçük, bağımsız filmlere odaklandı. Mrs. Parker and the Vicious Circle, Georgia, Margot at the Wedding gibi filmlerle pek çok festivalden ödülle dönen Leigh, arada pek çok filmin de yazarlığı ve yapımcılığını üstlendi, 2001’de de The Anniversary Party ile ilk ve tek filmini yönetti.

Ne diyorsunuz, Jennifer Jason Leigh iyi bir seçim mi? Fikirlerinizi alalım!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.