Az sonra videoya geçeceğim, fakat evveliyatında bir şey söylemem gerek. Yavaş yavaş artık büyük medya kuruluşlarının ve görsel bir şeyler oluşturan firmaların YouTube’u benimsediği bir çağa geçiş yapıyoruz. Artık YouTube’da kanal tutmayan bir talk show, bir profesyonel spor ligi, bir oyun firması kalmayacak yakında. Bu döneme tam teşekküllü bir vaziyette geçmeden önce ortalık kurakken dahi YouTube’daki kanalını besleyen firmalara bir alkış tutmak gerek. Bunlardan biri de Marvel şüphesiz.

İnternet terimleriyle baya uzun süredir YouTube’a ilginç şeyler yükleyen Marvel, son zamanlarda orijinal içeriğini kısıp biraz PR bazlı çalışmaya başladı ama olsun; en azından tüm fragmanları günü gününe kanala yüklüyor, en son çıkan Blu-Ray’lerden ilginç detaylar paylaşıyorlar. Örnek arıyorsanız da aşağıdaki Guardians of the Galaxy videosundan uzağa bakmanız gerekmez. Meşhur konuşan ağacımızın artık meşhur olmuş deyimini arasında Türkçe’nin de bulunduğu 15 dilde dinlemek istiyorsanız filmin Blu-Ray’ini almanız gerekmiyor, Marvel bir kıyak yapıp paylaşmış zaten.

Siz videoyu izlemeden önce ufak bir not düşelim; film çıkmadan önce Vin Diesel’ın meşhur repliği farklı dillerde de kayıt ettiği söyleniyordu. Dürüst olalım, pek çok dil için (mesela Fransızca) hakikaten ses Vin Diesel’ınkine çok benziyor. Fakat Seslendirme Kadroları sitesinden aldığımız bilgiye göre Groot’u Türkiye’de Berk Avcı seslendirmiş. Bilgiyi yüzde yüz kabul edemiyoruz, fakat gerçekten de sesin Vin Diesel’ınki olmadığı çok aşikar zaten. Siz de bir dinleyin bakalım, sizce hangileri Vin Diesel?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. Abdulkerim Eser Cevap ver

    Allah bilir bi tek Türkçe olan Vin Diesel’in değildir. Türkçe de kim ki zaten! Hıh!

  2. alp demirkabız Cevap ver

    bir japonun ” groot ” u telaffuz etmesi mümkün değil 😀 ayrıca almancadan aldığım tadı hiç birinden almadım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.