Bildiğiniz gibi yakın zamanda Warner Brothers’ı da bünyesinde bulunduran AT&AT ile Discovery büyük bir antlaşma sonucunda birleşmişti. Bunun ardından DC filmlerinin geleceğine dair ufak ufak gelişmeler radarımıza takılmıştı. Bunların en sonuncusu ise, 2017 yılından beri DC’nin de içinde olduğu WB’den ve ayrıca Lord of the Rings’in yapımcısı New Line’dan sorumlu olan Toby Emmerich yerine, Warner Bros. Discovery’nin başındaki isim olan David Zaslav’ın gelmesiyle kaynamaya başladı. Hollywood Reporter’ın dediğine göre Zaslav WB ve New Line ikilisini üç kategori şeklinde ayırmak istiyormuş. Bunlardan ilki WB ve New Line filmleri, ikincisi DC Entertainment ve sonuncusu da animasyon işleri olacakmış. Zaslav her ne kadar işlerin başında duracak olsa da şu an DC filmlerden sorumlu Walter Hamada’nın rapor vereceği birini bulmaya çalışıyormuş. Hatta bu isimlerden biri de geçtiğimiz yıllarda Joker filmi ile büyük sükse yapan yönetmen Todd Philips’miş. Zaslav ve Philips ikilisi genel itibariyle uyumlu düşüncelere sahip olsalar da Philips geniş DC evrenine çok da hâkim olmadığını belirtmiş.

Artık dilimizde tüy bitti bir şeyler söyleme konusunda DC’ye dair ama şu yukarıda yazdığım hiçbir şey bende bir umut kırıntısı oluşturmadı. DC filmleri benim için tamamen “Gelsin de bir ara bakarız” durumuna geçti son iki üç yıldır. Düşünün ki daha hâlâ WW84 be Birds of Prey’i izlememiş durumdayım ve hiç acelem de yok. Gelecek olan filmlere de pek heyecanım yok. Gerçekten helal olsun! Böyle dev karakterleri bu duruma getirebilmek, başka bir perspektiften bakınca inanılmaz bir sonuç tabii. Şöyle tek başına ayakta duran filmlere ellemeyin de başka şeylere uğraşın bari. Bütün filmler aynı kalıptan çıkmak zorunda mı? Garip garip tercihler valla, ne diyeyim.

Siz ne dersiniz? Bir şeylerde değişim olur mu sizce? Aynı tas aynı hamam devam mı yoksa? Eşeğe altın semer vursan eşek yine de eşek midir? Tamam bu kadar atasözü yeter. En iyi yorumlar kısmına gelin de kafanızdakileri ayrı kategorilere ayırarak aşağıda bulundurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.