Kafamdan geçeni direkt size anons ediyorum sevgili geekyaparlar: “Bundan daha iyi bir aday olamazdı”. Sadece DC Comics’in en sevilen, en popüler kahramanlarından birinin ilk ciddi film uyarlaması olmakla kalmayacak; yıllardır stüdyo yöneticilerinin vebadan kaçarmış gibi sakındığı kadın başrollü filmler konusunda da bir öncül olacak Wonder Woman filminin yönetmeni belli oldu. DC Comics bu işe uygun bir kadın yönetmen aradığını zaten uzun zaman önce duyurmuştu, dedikodular da kulağımıza bir süredir çalınmaktaydı. Bugün açıklama geldi, her şey resmiyete kavuştu. Wonder Woman’ı beyaz ekrana taşıma görevini üstlenecek isim: Michelle MacLaren. 

Kimdir bu MacLaren diye soracak olursanız, cevabı hazır: Aynı Captain America: The Winter Soldier’ın başına geçip ortaya harika bir iş çıkartan Joe & Anthony Russo gibi MacLaren da TV çıkışlı bir yönetmen. Fakat dürüst olmak gerekirse MacLaren’ın özgeçmişi Russo biraderlerinkine kıyasla kat be kat daha kabarık. Hatta dünya üzerinde daha iyi bir TV mazisine sahip olan bir kişi var mıdır bilemiyoruz; zira 39 yaşındaki Kanadalı yönetmenin IMDB listesi tam bir yıldızlar geçidi mahiyetinde.

Michelle-Maclaren

En önemli işi Breaking Bad olan MacLaren, efsane dizinin 11 bölümünü yönetmiş ve bunların arasında Salud, Madrigal ve To’hajiilee gibi unutulmaz bölümler de var. Breaking Bad’den sonra Game of Thrones‘un geçen sezonundan 3 bölümünü yöneten MacLaren, arada The Walking Dead için de 3 bölüm çekti. Bunların dışında The Leftovers, Lie to Me, NCIS, Law & Order: SVU, Without A Trace ve The X-Files gibi dizilerde de çalışmış olan MacLaren için Wonder Woman sinemayla ilk tanışma olacak.

Sizi bilmiyoruz ama biz bu TV kariyerine bakıp saygı duymaktan başka bir şey yapamıyoruz. Eğer on sene önce bunu konuşuyor olsaydık belki TV’den sinemaya geçişi nasıl yapacağına dair kaygımız olurdu, ama Breaking Bad, Game of Thrones ve The Walking Dead gibi her bölümü birer film olan dizilerden çıkmış bir isim olması ve artık sinema TV arasındaki sınırın çok daha geçişken olması sebebiyle böyle bir korkumuz da yok. Siz ne düşünüyorsunuz? MacLaren iyi bir tercih mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Yorum

  1. iyi bir tercih ama breaking bad spinoff çıkıcak şubatta onla ilgili bir bilginlendirme yapsanız iyi olur

  2. alp demirkabız Cevap ver

    yönetmen iyi bir tercih olabilir ama mevzu bahis wonder womansa oyuncu tercihi daha önemli değil mi 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.