Jared Leto, hem bir müzisyen hem de bir oyuncu olarak sayısız başarılı işe imza attı; aksini iddia etmek kimsenin haddine değil. Ancak son yıllarda müzik kariyerinden daha çok ağırlık verdiği alan aktörlüğü oldu, açık ve net bir şekilde. Fight Club‘tan Mr. Nobody‘ye; Suicide Squad‘tan Blade Runner 2049‘a kadar birçok yapımda da yıllardır karşımıza çıkan Leto, artık belli bir tanınırlığa ve takdire de ulaştı. Haliyle son dönemlerin gişe filmlerinde daha çok görmeye başladığımız Leto, artık bu alanda daha fazla boy gösterecek gibi duruyor.

Oscar ödüllü Jared Leto’yu sayısız yetenekleri için isteyen çok stüdyo var anlaşılan. Bunu biz söylemiyoruz yalnız ha. Yer aldığı projelerinin ve uçsuz bucaksız hayran kitlesinin toplamındaki sonuç bu. Hem sesi, hem de fiziki yeterliliği var adamın; daha ne olsun değil mi? Çok basit anlatımıyla manyak bir palyaçoyu canlandırabildiyse, hemen hemen her şeyi canlandırabilir yani. Buna, Spider-Man’in kötü adamlarından biri olan Morbius da dahil.

Morbius-the-Living-Vampire-Adaptation-feat

E yapımcılar da oturup düşünmüşler, “Biz bu adama kafayı sıyırmış psikopat bir katil palyaçodan başka ne versek taşır lan acaba?” demişler. DC aleminin son Joker’i olarak karşımıza çıkan Leto’yu, bu soru sonrasında Marvel evreninin spin-offlar mahşerindeki Sony alemine mancınıkla fırlatmaya karar vermişler. Sonrasında da nur topu gibi bir Spider-Man villainı oluvermiş kendisi. Evet evet, bildiğiniz Morbius, nam-ı diğer yaşayan vampir, olarak almışlar kadroya. Adamda bildiğiniz kötü karakter karizması var ki, peşini bırakmıyorlar. Joker’den sonra bir de Morbius olarak oynasın da, gözümüz bir de uzun dişli Leto görsün, değil mi?

DC dünyasında Joker meseleleri bir hayli karışıkken ve hala Suicide Squad için Jared Leto’nun ismi Joker’de yazılıyken, inanın Morbius’u ne ara canlandıracak, nasıl oynayacak hiçbir fikrimiz yok. DC-Marvel arası mekik dokuyacak olduğunu düşündüğümüz Leto, Morbius için yine de en uygun seçimlerden biri olabilir diye de eklemek istiyoruz.

Morbius-the-Living-Vampire

Zira fiziksel anlamda Morbius gibi bir karakteri, özellikle de bir vampiri, canlandırma konusunda hiçbir eksiği olmadığını kabul edelim şimdi. Özellikle de has vampirler Dracula ya da Lestat yerine, maalesef pırıldak Edward ile gözlerimizin kanadığı son birkaç yıl içinde, belki de iyi bir vampir performansı görebilecek olmak güzel gelir bünyelerimize, ne dersiniz?

Spider-Man’in çizgi filmden bir türlü aklımdan çıkmayan o klasik Morbius repliği olan “Feeelişşşşşyaaa!” tıslamalarını da spin-offta göreceksek ben tamamım valla. Sony’ye kalsa, May Yenge’ye de bir spin-off çekecekler bu hızla; o yüzden artık ne çekiyor olduklarına çok karışmama ve gelen proje iyi olursa sadece keyif alma kararı verdim. Öbür türlü küçük küçük delirme seansları yaşıyoruz çünkü, gerek yok.

Plazma tutkunu Morbius’u Jared Leto olarak izleyecek geekler, siz ne diyorsunuz bu işe? Nasıl, kotarır mı sizce bu rolü? Joker performansıyla karşılaştırma yapmak yerinde olur mu? Yoksa Joker’den kat be kat daha iyi olacağı daha şimdiden çok mu belli?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.