Ne yalan söyleyeyim, Fallout 4 derken, ufukta gözüken XCOM 2‘nin hayalleri beni cezbederken biraz arada kaynadı gitti Battlefront. Bunun elbette önemli bir parçası da, yapımcısı olan DICE’ın dokunulmaz havasını geçtiğimiz Battlefield 4 ile hunharca yerle yeksan edişiydi. Eskinin gözümde sonsuz krediye sahip, ilk olarak Battlefront’u yapacakları açıklandığında masaları kemirmeme vesile olmuş DICE, artık benim için şaibeli bir firmaydı.

Üstüne üstlük -hoş hiçbir zaman beceremediler ama- tek kişilik bir oynanışa sahip olmayacağı, az haritayla geleceği, yine DLC ve Season Pass’e bel bağlayacağı açıklanınca “Aradığım Star Wars oyunu bu değil” diye kendi kendime Mind Trick atıp, sessizce uzaklaştım oyunun hype’ından. Şu dakikaya kadar. EA yine yapacağını yapmış, sahada kazanıp kazanamayacağı belli olan oyunu masa başındaki hamleleriyle lehine çevirmiş arkadaşlar. Resmen mükteşem bir fragman hazırlamışlar.

Fragmanın kurgusu bir kere şahane. Herkesin Episode IV‘teki Obi-Wan usulü kıyafetlerinin içerisinde yitmesiyle başlayan video, ince ince birikerek gazlanıyor. Tabii bu arada ince bir detay mıdır bilinmez, Batı memleketlerinde çocuklar birer ikişer giderken, Uzakdoğu’da komple tren olarak gitmelerine ben dev güldüm! Sonunda da baya ekmek keserken gaza gelip Obi-Wan olan -ve şurada güzellediğimiz- Anna Kendrick‘i görünce, ihya olmamak mümkün olmadı artık!

Star Wars: Battlefront çok beklenen bir oyun. 2011’den beri çıkan ilk yüksek bütçeli, ana platformları hedefleyen Star Wars oyunu olması bir yana; kendisi aynı zamanda 2005 senesinden beri çıkan ilk Star Wars FPS’si. Vakti zamanında Pandemic tarafından başlatılan seri, tam on yıl önce şu sıralar Battlefront II ile ana konsollara gelmiş, sonradan 2009’da Elite Squadron adı altında PSP’ye uğramıştı. O zamandan, Star Wars’ın oyun haklarının EA’ye geçtiği açıklanana dek seriden ses çıkmamıştı. Yeni oyun Battlefront, 19 Kasım’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. O dakikaya kadar dayanamam, benim Star Wars oyunu oynamam lazım diyorsanız, biz şöyle dev bir liste çıkartmıştık bir ara. Belki bakarsınız?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.