Şaka maka filmle ilgili elle tutulan tek şey Aquaman 2’de Jason Momoa’nın giyeceği kostüm.

Cümle çizgi roman aleminin ve özellikle onların film evrenlerinin pazarlamasının yapıldığı San Diego Comic Con‘da, Auaman 2’de Jason Momoa’nın giyeceği kostüm ve Xolo Maridueña’nın Blue Bettle’da giyeceği kostüm sergilendi. Blue Beetle, çok bilindik bir karakter olmasa da şimdilik yayınlanan iki fragmanıyla ufaktan seyirci kitlesini oluşturmuş gibi duruyor ama hala her an her şeyin değişebileceği Aquaman 2 için önümüze senaryoyu koysalar bile filmde göreceğimiz senaryonun son hali olmayacak.

DC’nin bir anda silip atmak yerine yavaş yavaş çökertmeyi seçtiği Synder evreninin hâlâ umut vaat ettiği zamanlarda çıkan ilk Aquaman filmi; beklendik bir hikâyeyle beklenmedik bir başarı yakalamıştı. Müstakbel kralın, kökleriyle barışıp krallığının başına geçtiği filmde, hiç yoktan denizin altına kurulan güzel ve ürpertici bir dünya izledik. Filmin yönetmeni Saw, Insidious ve Conjuring serileriyle ve hatta Fast & Furious’ın ileri dönem filmlerinin yönetmeniydi ama Aquaman’de korkunç su altı medeniyetlerinin görünümü dışında ne yönetmenlik ne de senaryo açısından övebileceğimiz pek bir şey yoktu.

Yeniden çekimler;

İkinci filmden de pek bir şey bekleyebilecek durumda değiliz çünkü daha yeni, film 3. defa tekrar çekime girdi. Senaryo çekimden önce de çekim sırasında da çekimden sonra da defalarca değişti ve şimdiden elimizde the Flash gibi bir aşure olacak gibi duruyor. The Flash’ın son sahnesinde gördüğümüz kadarıyla evrenin son halinde sadece bu iki karakter kalmış gibi görünüyor. Sanıyoruz ki bu son çekimler yapılırken bir yandan da yine sonradan eklenmiş olan Ben Affleck sahneleri de çıkarılıyor. Şu noktada ne izleyeceğimizi o kadar bilmiyoruz ki filmde çıkan her şey bizim için sürpriz olacak.

Son olarak Aquaman 2’de Jason Momoa’nın giyeceği kostüme gelirsek de ilk filmdeki kostümün bir benzerini görüyoruz. Zırhtaki ufak tefek değişiklikler ve ufak renk değişiminden başka bir değişikliğe gidilmemiş gibi görünüyor. Ben Affleck’in artık filmde yer almayacağını bildiğimiz tatsız gerçekliğin dışında filme karşı ne hissediyorsunuz? Her şey bir yana hepimizin de sıcaklardan, soğuk suyun içinde yaşamak istediği bu zamanlarda bir Aquaman filmi güzel gider mi?

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.