Sony, Final Fantasy XVI için 20 dakikalık oynanış videosu da içeren bir State of Play etkinliği duyurdu. Etkinlik 13 Nisan’ı 14 Nisan’a bağlayan gece, 00.00’da gerçekleştirilecek.

Duyuruda etkinlik için başka bir oyunun olup olmayacağına dair bir bilgi verilmiyor. Square Enix tarafından geliştirilen ve sadece PlayStation 5 için çıkacak oyun ilk kez Eylül 2020’deki bir etkinlikte duyurulmuştu. PlayStation için özel çıkacak oyunlar arasında 2023 sonbaharda çıkması beklenen Marvel’s Spiderman 2 de var.

Square Enix oyunu Final Fantasy XVI karakteri
O başlığın altında bizden ne gibi şeytanlar saklanıyor?

Final Fantasy XVI, Valisthia isimli bir ülkede geçiyor. Büyü kaynağı açısından neredeysen sınırsız bir potansiyele sahip dağ gibi kuleler olan Anakristalleri, insanları bu bereketten yararlanmaları için bu topraklara çekiyor. Tabii İllet denen bir felaket yavaş yavaş yayılırken ve Anne’nin Işığı da giderek sönerken, bu bereketin getirdiği barış ve huzur da bozulduğu görülüyor. İnsanlar bir fırtınanın yaklaştığına ve kristallerin insanlığın kaderini yeterince etkilediğine inanmaya başlıyorlar. Final Fantasy XVI 22 Haziran 2023’te PlayStation 5 için çıkış yapacak.

Oyun yakıyor! ehhehheh
Author

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.