Five Nights at Freddy’s filmi 27 Ekim’de izleyicileri ile buluşuyor.

Ta 2015’te duyurulan film, Five Nights at Freddy’s adlı bağımsız korku oyunu serisinden beyaz perdeye uyarlanacaktı ama uzun ve sancılı bir süreç geçiriyordu. Blumhose tarafından yapılan ve Universal tarafından yayınlanacak olan filmin ilk teaser videosu ise sonunda yayınlandı, biz de kabuslarımıza girecek animatronik karakterleri görme şansı yakaladık. Filmde Açlık Oyunları ile de tanıdığımız Josh Hutcherson, oyunlardan yeterince bildiğimiz bahtsız bir güvenlik görevlisini oynayacak. Oyunların yapımını tek başına yüklenen -bana soracak olursanız çok ağır bir yük de değildi- Scott Cawthon, serinin bir film uyarlaması da olacağını söylemişti ama işler ondan sonra pek iyi gitmemişti. Nihayet 2017 yılında Jason Blum, Blumhouse’un projeyi devraldığını ve filmi yapacağını açıklamıştı.

Five Nights at Freddy's dünyasında ışıkları açmayın.

Bilmeyenler için Five Nights at Freddy’s nasıl bir şey?

Five Nights at Freddy’s çok ürkütücü ve çarpık bir evrene sahip, sayısız sürümü çıkmış uzun bir bağımsız korku oyunu serisi. Daha çok çocukların gitmeyi tercih ettiği şirin eğlence mekanlarının arkaplanında dönen yozlaşmış, paslanmış, çürümekte olan bir yapıyı ve bu çocukların bu yapının içinde nasıl kurban olduğunu konu alıyor. Oyunların yapısı ve ilerleyişi fazlaca basit ve sade olsa da seriyi bu kadar popüler yapan temel unsur hikayenin kıyılarında köşelerinde gizlenen ve öğrendikçe çok daha fazlası ortaya çıkan ürkütücü detaylar. Çünkü her açığa çıkan detay ile birlikte anlatının kapsamı ve derinliği daha da artıyor ve insanı daha da içine çekiyor. Kendisi pratikte çok başarılı bir korku oyunu ve başımın belasıdır.

Evet, benim bildiğim Five Nights at Freddy’s bu.

Film 27 Ekim’de bizlerle buluşacakken serinin son oyunu Security Breach de Aralık 2021’de çıkmıştı. Cawthon’dan o günlerden beri bir ses çıkmıyor.

Author

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.