Star Wars markasının Disney çatısı altındaki en iyi anılan işlerinden biri olan Rogue One: A Star Wars Story filminin yönetmeni Gareth Edwards tarafından çekilen The Creator filminin fragmanı sonunda yayınlandı!

The Creator filmi bizleri yakın gelecekte yapay zekanın insanlara üstün geldiği ve iki taraf arasındaki savaşın dünyamızı değiştirdiği bir zamana götürüyor. Burada Tenet filminden hatırlayabileceğiniz ve benim BlacKkKlansman filmiyle tanıdığım John David Washington tarafından canlandırılan eski özel kuvvetler askerinin ve ekibinin amacı “Yaratıcı” ismindeki dünyayı yok edebilecek bir silah üretmiş olan yapay zekayı bulmak. Bu görevi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerinde ise karakterimiz bir çıkmaza giriyor; çünkü “Yaratıcı” ismindeki bu yapay zeka tıpkı bir çocuk gibi gözüküyor.

Rogue One: A Star Wars Story en sevdiğim ikinci filmdir marka adına. Dolayısıyla Gareth Edwards ismini gördüğümde de iyi şeyler ummuştum ve yanılmadım neyse ki. Fragman cidden ilgi çekici. Ayrıca birçok insanın “Sonunda orijinal bir iş!” isyanını gördüm haklı olarak. Cidden hiçbir markaya bağlı olmayan bu tür yapımlar insanı mutlu ediyor. İnşallah gişesi de iyi olur da diğer yapım şirketlerine ilham verir. Film için yapılan yorumlarda gördüğüm bir başka iyi tespit de hikayenin Terminator filmleriyle The Last of Us serisinin birleşimi kıvamında olması. Onlar kadar ses çıkarabilecek mi göreceğiz 29 Eylül tarihinde vizyona girince. Senenin sürprizlerinden olabilir.

Siz fragmanı beğendiniz mi? Orijinal iş eksikliğinden yakınıyor musunuz? Sizce baş karakterimizi çocuğu öldürecek mi? İkilemde kaldığınız yorumlarınız aşağıya yollayabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.