FOX’un mutantlar cephesine karşı beklediğiniz umutlarınız var mı hala? Eğer varsa, toz zerresi kadar ufak olan bu umutlarınızı da acı vermeden benliğinizden temizlemeye geldik. Yani, en azından hala böyle bir umudunuz kaldıysa diye diyoruz, zira bizim hiç kalmadı.

Ta 2016 yılında çıkması gereken bir film vardı Gambit adında, hatırlar mısınız? Hani Channing Tatum’un baş role seçildiği ve yıllardır da hiçbir şekilde bir baltaya sap olmayı beceremeyen yapım aşaması olan şu film. Gambit, yıllardır o kadar çok yönetmen değiştirdi, o kadar çok mutasyona uğradı ki; artık haberini yaparken bile şaşırmıyoruz. Haliyle şimdi açıklayacağımız gelişme de pek harekete geçiremiyor gibi. Ne olmuş bilmek ister misiniz? Söyleyelim: Gambit, romantik komedi tadında olacakmış.

Evet. Remy LeBeau belki yere bakan yürek yakan, kadınların azılı bir aşığı olabilir; ancak gel gelelim koca bir solo mutant filminin genel teması romantik komedi olacak diye bir duyuru yapılınca insan ister istemez sinirden gülmeye başlıyor. Yok, aşkı tamamen çıkarın, tamamen aksiyon ve orijin hikayesi olsun falan demiyoruz. Ama romantik komedi tadında bir mutant hikayesi izlemek… Ne bileyim, sizce de aşırı saçma değil mi?

3243848-3106025-gambit1_tatum_1280w

Screenrant’in bu haberinin yanı sıra, bir de sıcağı sıcağına fragmanı yayınlanan Dark Phoenix üzerine gelişmelerden bahsedelim. Bizim “kimsenin umurunda değil” diye özetlediğimiz fragman sonrası FOX yönetimi bir karara varmış: Dark Phoenix de dahil Alita ve Gambit filmlerinin çıkış tarihini bir hayli erteliyor.

21 Aralık’ta sinemalara gelmesi beklenen ve fragmanıyla bir hayli de dikkatimizi çeken Alita, 14 Şubat 2019 tarihine ertelenmiş. Tam da o tarihte izleyebileceğimizi sandığımız Dark Phoenix ise ta 7 Haziran 2019’a ötelenmiş. Gambit ise, hala neden yapımından vazgeçilmediğini anlamadığımız sebeplere sahip olsa da, 13 Mart 2020’ye fırlatılmış.

Şu üçü arasında en çok Alita ilgi çekici gözükse de, FOX’un yine birtakım hatalardan dönme peşinde olduğunu sezmiyor da değiliz hani. Son dakika değişiklikleri veya tamamen bağımsız bazı finansal kaygılar sebebiyle de atılmış olabilecek bu adımlar, pek ummuyoruz ama FOX’a hayırlı olur inşallah. Gerçi bu saatten sonra artık nasıl bir şansa ihtiyaçları var emin değiliz. Çünkü albino bir ejderhanın küçük dilini bulup koltuk altlarına sürdükten sonra etraflarında dört kez dönme şartıyla tek ayak üstünde zıplasalar, muhtemelen daha fazla umut beslenebilecek bir sonuç elde ederlerdi diye düşünüyoruz.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.