Bakın, yaz günü çalışmak zor. Yaz günü çalışmanın zor olduğunu kabul ederek başlayalım lafa. İnsanın sıcaklarda A noktasından B noktasına otobüsle gidesi gelmiyor; kliması olmayan odaya kafasını sokası gelmiyor, dışarıda cıvıl cıvıl bir durum varken iş yapası hiç olmuyor… Ama işte iş oluyor, odalar kafa sokulmasını emrediyor, otobüsler seferlerine devam ediyor. Birilerinin ofise gidip, o ilgisiz alakasız filmin fragmanını yüklemesi ve sonra fişi çekip çıkması gerekiyor.

İşte hatalar böyle anlarda ortaya yaşanıyorlar.

Vizyoner kararlarından dolayı sıklıkla burada tevkif ettiğimiz Sony Pictures’ın YouTube kanalını bu sabah gezen olduysa, Khali the Killer adlı Jon Matthews’ın yazıp yönettiği bir suç filmine denk gelmiş olabilir. Bakıp, “Vay be, Sony’ye bak, YouTube’a film yüklemiş helal olsun” diye içinden geçirmiş de olabilir. Muhtemelen o sıralarda filminin 31 Ağustos tarihine ABD’de vizyona gireceği tarihi bekleyen yönetmen Jon Matthews’a ise inme iniyordu.

Zira filmin YouTube’a sadece fragmanının yüklenmesi gerekiyordu. Fakat Sony Pictures yanlışlıkla tam filmi yükledi.

Hatalarını sonradan düzelttiler ve videoyu fragmana değiştirdiler. Olan şeyi tahmin etmek güç. Sonuçta filmi yanlışlıkla yüklemiş olamazlar; kuvvetle muhtemel filmin telif hakkı koruması için YouTube’a tanıtmak amacıyla tam hâlini yükleyeceklerdi. Bunu fragmanla karıştırdılar. Çok büyük ihtimalle Sony bile değil, beraber çalıştığı bir taşeron yaptı bu hatayı. Hatayı yapanı da, kıyamam, herhalde ya kovarlar; ya da maaşından kesintiye falan giderler.

Bence gitmesinler. IMDb’de filmi izleyen sekiz kullanıcı tarafından puanı 3.5 olarak verilmiş bu filmi muhtemelen başka şekilde hiç duyamayacaktık. Şimdi ekstradan bin kişi izlerse izler. Bence bilakis, hatayı yapan her kimse bilerek yaptığını iddia etsin. “Riskli bir pazarlama hamlesiydi, ama denemem gerekiyordu” gibi bir edebiyat yapsın. Tutarsa terfi alırsın. Tutmazsa zaten kovuluyordun yani, neymiş? Haksız mıyım geek alemi?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.