Amerikan sinemasının değil, şüphesiz ki tüm sinema tarihinin en nevi şahsına münhasır aktörlerinden biri olan Nicolas Cage’i bir veya öteki sebepten sayfalarımızda konuk etmeyeli asırlar olmuş gibi hissediyoruz. Cage, muhteşem derecede absürt ve absürt derecede muhteşem kariyeri boyunca bizim ilgimizi cezbeden pek çok filmde oynadı. Aynı şekilde gördüğümüz zaman titreyerek yerde nöbet geçirmemize sebebiyet veren pek çok berbat işte de yer aldı.

Şimdiki projesi ise, umuyoruz; ilk kategoriye dahil olacak.

Kadrosuna daha önceden Liev Schreiber, Jake Johnson, Mahershala Ali, Shameik Moore ve Hailee Steinfeld gibi isimleri katmış olan Sony Pictures yapımı Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyonu şimdi de Nicolas Cage’i takacak apoletine. Üstelik kendisi bir Spider-karakteri canlandıracak: Spider-Man Noir. Pek çok Spider hayranının en sevdiği Spider-karakterlerden biri olan Spider-Man: Noir’ı orijinal Spider-Verse hikaye çizgisini takip eden ve Marvel’ın alternatif evrenerini sevenler yakından tanıyor ve seviyorlar zaten. Nicolas Cage’in sesi de güzel gidecek gibi duruyor karaktere.

8 Spider-Man Noir

Tabii ilginç olan şey, Cage’in süper kahraman karakterlerle olan mazisi. Gerçek ismi Nicolas Coppola olan aktör, meşhur sülalesinin gölgesinde kalmamak için sahne ismi seçmeye karar vermiş; Cage soyismini de Marvel’ın meşhur karakteri Luke Cage’den ilham alarak seçmişti. Oğlunun adını Kal-El koyacak kadar büyük bir Superman hayranı olan Cage karakteri Tim Burton’ın yapmak üzere olduğu Superman Lives filminde canlandırmaya yaklaşmış, film yalan olunca sadece kostüm provasına katıldığıyla kalmıştı.

Ha bir de Ghost Rider’ı oynadı, ama o filmleri hatırlatmasak ve hatırlamasak daha iyiydi.

Şimdi de Spider-Man Noir olacak. Açıkçası kulağa harika geliyor. Into the Spider-Verse ile ilgili gördüğümüz ve duyduğumuz çoğu şey bizi filme yönelik olarak heyecanlandırıyor. Farklı Spider-karakterler, merkezde duran Miles Morales, yaşlı ve deneyimli bir Peter Parker, Spider-Gwen, şık ve stilistik görseller… Her biriyle 14 Aralık tarihinde film gala yapınca tanışacağız. Sabırsızlıkla bekliyoruz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.