An itibariyle, Deadline’ın haberine göre Kelsey Grammer olası bir Frasier reboot’u için yazarlarla görüşmekte. Bu haberi baştan veriyorum, çünkü sonrasında hem detay bilgilere hem de yorumlara geçeceğiz ve ben sizi temin ediyorum ki ikisinde de pozitif bir şeyler olmayacak. Sevdiğiniz şeylerle ilgili negatif yorum yapılmasından gücenen bir insansanız, bu bilgiyi cebinize koyun; sekmeyi kapat düğmesine yaklaşın, kararınızı bundan sonrasında karamsar takılınacağı bilgisine dayanarak verin.

02 Frasier

Şöyle ki, bitpazarına nur yağdığı ve Roseanne, Will & Grace, Full House gibi tonla dizinin yeniden başlatılması yapımcı ve kanallara para kazandırdığı için konu dönüp dolaşıp Frasier’a da gelmiş. Henüz net bir şey yok, ama Grammer’a “Abim şöyle olsa nasıl olur?” diye fikir sunuyorlar. Bu fikirlerin hepsinin ise, Deadline’a göre, bir ortak noktası var. Bu ortak nokta da yeni dizinin öncesinden devam eden bir hikaye olmaması. Aynı Frasier, yeni bir şehir ve yeni bir oyuncu kadrosu düşünüyorlar.

Çünkü belli ki herkes gerizekalı. Frasier’ı devam ettirmek ne kadar kötü bir fikirse, Frasier’a reboot atmak o kadar kötü bir fikir. Genç arkadaşlar belki hatırlamayacaktır; ancak Fraiser her şeyden önce Cheers’ın yan karakteriydi. Cheers’ın ekseriyetle işçi sınıfı kadrosu Frasier’ın eğitimli ve burnu havada olmasıyla dalga geçerdi, karakterin mizahı buradan çıkardı. Karakteri alıp kendi dizisine çıkardıklarında bu şaka yıllar boyu tekrar tekrar yapıldı. Ve şunu söylerken, Frasier’ı da Cheers’ı da çok seven bir insan olduğumu bilerek okuyun: Dizi bittiğinde şakanın miadı çoktan dolmuştu.

Frasier’ı yeniden yapacaksanız, önce Frasier’ı değiştirmeniz lazım. Frasier’ı değiştirecekseniz de lütfen adına Frasier değil, Greyder deyin. Yine Kelsey Grammer’ı oynatabilirsiniz problem yok. Dert ettiğiniz şey marka değeriyse, zaten biz Frasier severler “Kelsey Grammer yeni sitcom çekiyormuş” deseniz geliriz. Fakat olur olmaz şeylerle şöyle güzel işlerin suyunu bulandırmayın. Bundan kırk yıl sonra dizi tarihçileri açıp bakınca götünüzden uydurduğunuz umutsuz reboot’lara da bakarak yargılayacak eserleri. Gerek yok. Yeni şeylere açık olun. Saçmalamayın.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.