Agents of SHIELD birinci sezonuna başladığı zaman, Amerikan televizyonlarında bini bir para olan “haftanın kötüsü” konsepti ile hareket eden herhangi, bayık bir dizi gibi ilerledi bir süre. O günlerden bakıp, “Bu dizi ileride Marvel sinematik evrenine inanılmaz kilit parçalar sokup, hikayenin integral bir parçası olacak” demek pek mümkün değildi. Her hafta karşımıza yeni bir sorun çıkıyordu. Skye kardeşliği öğreniyordu. May tatsız hala rolündeydi. Coulson Coulson’dı.

Sonra SHIELD düştü. Ve Agents of SHIELD bir anda Hydra’nın kalan parçalarının temizlenmesi gibi, Inhuman’ların ortaya çıkması, tarihleri ve Dünya’daki yaşamları gibi, farklı gezegenler gibi konulara eğilmeye başladı. Üçüncü sezonun ortasında, dizi bariz bir Inhumans dizisiydi. Oradan bakıldığında da, “Bu dizi ileride Marvel çizgi roman tarihinin en ikonik karakterlerinden birini sokacak evrene” demek zordu. Dizi Inhuman’lar üzerineydi. Esas kız Inhuman’dı. Esas kötü oğlan bile Inhuman olmuştu.

Agents of SHIELD S04E01 Ghost Rider

Ama şimdi buradayız işte. Ghost Rider geldi diziye. Üstelik efektleriyle, girizgahıyla, pırlanta gibi bir de merhaba dedi. Gabriel Luna da –yani Robbie Reyes’i, Ghost Rider’ı oynayan aktör– SHIELD’ın yayınlanan bölümlerinde hemen gözümüze girdi. E haliyle, beraberinde “Lan kendi dizisi?” dedikoduları dönmeye başladı. Bu dedikodular Luna’ya geldi. Luna da, “Ben de duyuyorum onunla ilgili bir şeyler, hayran tepkilerine bağlı, severseniz yaparız” dedi IGN’e.

Bize soracak olursanız, müthiş bir fikir. Hatta direkt altını çizerek söyleyelim: Gelecek sezonu SHIELD’ın kış arasına Ghost Rider gelsin. İkinci ve üçüncü sezonlarda Agent Carter çok tatlı bir aralığa sıkışmış ve iki SHIELD yarımsezonu arasında, Marvel keyfi sunmuştu. Bu sezon onun Most Wanted ile doldurulması planlanıyordu, ama ABC pilotu beğenmedi. Gelecek sezon için 10 bölümlük bir Ghost Rider ara dizisi, hem bütçeyi yormaz, hem de keyifli olur. Olmaz mı geek alemi? Ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.