Game of Thrones haberi yapmak çok zahmetli iş. İçeriğin spoilera çok yatkın olması bir yana, neyin spoiler neyin spoiler olmadığı da muallakta kalıyor. Bir de üzerine iki mecra olduğu için tek bir haberle hem kitabı, hem diziyi tarumar edebilirsiniz. O sebepledir ki okuyucu bu haberi okumaya karar verdiysen kitaptan, diziden spoiler yeme riskini aldığın kabul edilir. Sonra “Yaaa resmen spoiler bu…” diye yakınma lütfen. Uyarımızı yaptıysak haberimize geçelim.

Dizinin altıncı sezonunun çekimleri hala devam ediyor. Bu sezon dizinin kitapla bağları en zayıf sezonu olacağı için herkeste gergin bir bekleyiş var. Benim de içinde bulunduğum bir kısım büyük umutlar barındırıyor, diğer bir kısımda arkasında kaynak materyal olmadığı için kötümser bir havaya bürünmüş durumda. Sonuçta herkes öyle ya da böyle yeni hikayenin nasıl olacağını deli gibi merak etmekte.

Blackfish

İşte bu haberimiz bize 3. sezondan beri görmediğimiz bir karakterin dönüşünü bildirirken aynı zamanda yeni sezonda göreceğimiz hikayelerle ilgili çeşitli fikirler veriyor. Los Siete Reinos yaptığı, bizim de Watchers on the Wall’dan aldığımız -ilk site İspanyolca olduğu için oradan alamadık 🙂 – habere göre en son 3.sezonda gördüğümüz Catelyn Stark’ın amcası Brynden Tully aka Blackfish diziye geri dönüyor. Clive Russell tarafından canlandırılan karakteri en son “Red Wedding”de tam zamanında tuvalete gitmişken görmüştük.

Haberde yapılan çekimlerin Riverrun kuşatmasını içerdiği söylenmekte, kendisi yanan oklarla falan kalesini korumaya çalışmakta, bunun yanında Blackfish’in Jaime Lannister ile münakaşa yaşadığı, kitaptan farklı olarak bu kısımlarda Bronn’un da yer aldığı bilgisi de var. Set resimlerinde kuşatma için kurulan çadırlar ve kuşatmada kullanacak alet edavat da görünmekte. Buradan çıkarılan sonuç, kronolojik olarak farklı olsa da, Jaime’nin Kargaların Ziyafeti kitabındakine yakın bir rolde olacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda bu durum Blackfish’in Frey’lere esir düşmüş oğlu Edmure Tully‘nin de yeniden görünebileceği anlamına gelebilir.

Daha önce Bran‘in de diziye döneceğini ve yeni bir Red Priestess‘ımızın kadroya katılacağı haberini vermiştik. Yeni sezondan gelen haber ve dedikoduları da şöyle bir toparlayayım:

jon_snow_back

  • İspanya’da yapılan çekimlerden gelen haberlerde “Tower of Joy” ile ilgili bir flashback olduğu bilgisi verildi. Bu haberin önemi, ilgili flashback’in hala rahmetli görünen Jon Snow‘un geçmişini aydınlatma konusunda yardımcı olacağı dedikodularına yol açması. Bu arada herkes Jon Snow’un öldüğü konusunda hem fikir olmuşsa da, bir şekilde dönecek mi merakı hala devam ediyor. Ne yazık ki, o konuda tek gelişme Kit Harrington‘ın çekimlere geldiğinin görülmesi ama çekimler bahsi geçen flashback’ler için mi, yoksa günümüzde geçecek olaylar için mi, o hala belirsizliğini koruyor.

gotcollage

  • Melissandre, Yeni Red Priestess’ımız ve son sezonda Rila Fukushima tarafından oynanan bir başka Red Priestess olduğunu düşününce bu sezonda Ateş Tanrısı hükümranlığında bir otorite savaşı yaşanabileceği dedikoduları baş gösterdi. Melissandre’nin Stannis’in düşüşüyle güç kaybettiği bu çatışmalar düşünülürse keyifli olabilir. Hala dedikodu halinde olan Lady Stoneheart‘ın dönüşü buraya da bağlanabilir mesela.

3castmembers

  • Bu sezonun içeriği hakkında bize fikir veren oyuncu seçimlerine gelirsek, Samwell’in babası Randyll Tarly rolünde  James Faulkner‘ın (Da Vinci’s Demons), Sam’in kardeşi Dickon rolünde Freddie Stroma (Harry Potter) ve Theon’un amcası Euron Greyjoy rolünde de Pilou Asbæk (The Borgias) seçilmesini söyleyebiliriz. Yani Tarly’ler ve Greyjoy’lar bu sezon hikayede yer alacakalr belli ki. Onun dışında Khaleesi’nin hikayesinde yer alacak gibi görünen bir kaç Dothraki, Lord Jon Umber ve/veya Lord Wyman Manderly olabilecek bir kaç Kuzey Lordu, Japeth adında bir adam tarafından liderlik edilen ve Riverlands’de terör estiren bir kanunsuzlar grubu ve gezici bir tiyatro grubu -ki içinde rol icabı Cercei’yi oynayan bir aktör de mevcut- haberleri de mevcut.

Görüldüğü gibi şimdilik çok parça pinçik bilgiler var ama yeni haberler gelmeye başladıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Game of Thrones‘la ilgili her şey için Geekyapar‘da kalın..

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.