Bu satırların düzenli okuyucusuysanız, muhtemelen benim Gilmore Girls ile olan düzeyli nefret-aşk ilişkimle daha önce muhattap olmak zorunda kalmışsınızdır. Gilmore Girls, vakti zamanında CNBC-e’de haftalık yayınlanırken benim gönlüme giren, sonradan üniversite çağımda “tekrar izlesem ya la” demek gibi çok vahim bir hataya kurban gittiğim, art arda izleyince dizinin iyice bunaltan hikaye tercihleri ve benim başladığım şeyi bitirmeden rahat edememe takıntım arasında şahsımı buhranlara sokan bir dizi. Benim lügatımda adının karşısında bu yazıyor en azından.

Rory’nin muhteşem ergen “sen muhteşem bir annesin, bir gün beni yargılamadın, trip atmadın, bağırmışlığın bile yoktur, ama ben yine de zengin ve zibidi sarışın sevgilimle beraber anneannemin misafirhanesinde partileyebilmek ve okulu asmak için senin yerine nemrut anneannemi tercih edip seni sırtından vuracağım” hikaye çizgisi, ve o esnada gerçekleşen “Luke ama aslında Luke değil, ya da Luke mu lan?” şeklindeki müthiş incelikli git geli art arda izlemiş olmamdan mütevellit, Gilmore Girls benim aklımda iyi kalan bir dizi değil. Ama belli ki, bu hislerimde baya da bir yalnızım.

Gilmore Girls

Zira, eski sevilen dizileri geri getirmeyi şirket politikasının göbeğine yerleştirmiş olan Netflix, bugün The Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre Gilmore Girls’ü geri getirmek istiyor. Denilene göre plan, 2016’da çekimleri başlayacak dört adet 90 dakikalık bölüm çekmek, yani bir nevi, Sherlock’luk yapmak. Netflix bunun için dizinin başrolleri Lauren Graham ve Alexis Bledel ve yaratıcı Amy Sherman-Palladino ile müzakere aşamasındaymış, kadronun diğer elemanlarıyla da görüşmektelermiş. THR’ın haberi, bu müzakerelerin olumlu geçtiği izleniminde.

Tabii Graham ve Bledel ikna edilebilir; ama aynısını diğer kadro elemanları için söylemek zor. Melissa McCarthy artık bir film yıldızı oldu, işi de başından aşkın. Jared Padalecki Supernatural ile meşgul, Liza Weil de How to Get Away With Murder ile. Tabii Edward Herrmann’ı da geçtiğimiz sene kaybettiğimiz gerçeği var. Kelly Bishop (Emily Gilmore), Scott Patterson (Luke) ve Keiko Agena (Lane) dönebilecek diğer oyuncular. Ama bana soracak olursanız, eğer tüm kadro dönmyecekse, kimse dönmesin. Lorelei ve Rory’yi alıp, Stars Hollow’dan başka bir yere koysunlar, farklı bir dinamik izleyelim. Hani olmayacak ama, Gilmore Girls harbiden kendisini 21. Yüzyıla taşısın. Fena mı?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.